Vald panustab teedesse 2,5 miljonit

Saaremaa vallavalitsus kavatseb sel aastal panustada valla teehooldus- ja remonditöödesse ca 2,5 miljonit eurot.

Raha jaotub nii teede ehituseks, pindamiseks, uute mustkatete rajamiseks kui ka kruusateede hööveldamiseks, löökaukude parandamiseks, tolmutõrjeks jne. Millistele valla teedele ja teelõikudele investeeringud kuluvad, selgub täpsemalt paari nädala jooksul. Investeeringukavad on praeguseks läbinud kooskõlastused osavallakogudes.

Sel nädalal arutati vallavalitsuses kõiki valla investeeringuplaane ja nende täpsustusi. “Lisainvesteeringute nimekirjas on ka teede asju, mis mõjutavad ülejäänud nimekirja. Näiteks Mullutu tee võimalik kallinemine, Salme kergliiklustee, Kuressaare Soojuse soov saada katete taastamiseks lisaraha vallalt,” loetles valla majandus- ja haldusosakonna juhataja Mikk Tuisk.

Küll aga on vallavalitsus välja kuulutanud esimesed riigihanked kolmeks järgnevaks aastaks teede hooldajate leidmiseks. Kevadise tolmutõrje eeldatav maksumus on kolme aasta peale 102 000 eurot,

löökaukude parandamiseks peaks kuluma 90 000 ja kruusateede hööveldamiseks 150 000 eurot.

Vallale kuuluvaid teid on Saaremaal ca 1500 km, riigimaanteid 1100 kilomeetrit. Riigiteed on maanteeameti hinnangul heas korras ja aastani 2022 pole kavas neile uusi mustkatteid panna.

Print Friendly, PDF & Email