Saarlastelt viis tundideks voolu elektrike eksimus (11)

Aasta alguses Saaremaad tabanud suure elektrikatkestuse põhjus polnud sugugi liini katkemine, vaid hooldustöödel alajaamas tehtud vead.

“Minu jaoks on see selline esmakordne kogemus, kus sellisel viisil eksiti, selliseid olukordi ei tule elektrivõrgus tihti ette,” tunnistas eile Eesti Rahvusringhäälingu uudistele Elektrilevi juhatuse liige Andres Tõnissaar.

Saarte Hääl kirjutas juba 9. jaanuaril, mil elekter Kuressaares ja linna lähiümbruses neljaks tunniks kadus, et Sikassaare alajaamas käis hooldustööde ajal “pauk”.

Eile selgus, et Elektrilevi esialgne selgitus Sikassaare ja Nasva vahelist 35 kV õhuliini tabanud rikke ja sellega kaasnenud alajaamade väljalülitumise kohta oli vale.

“Põhjus oli selles, et töö teostajad ja planeerijad eksisid teatud tööohutusnõuete vastu,” ütles Tõnissaar.

Tema sõnul oli Sikassaare alajaamas kaabel, mida remontima mindi, pinge all ja tekkis lühis. “Sellest tekkisid elektrivõrgus suured ühisvoolud ja täiendavalt riknes Läätsa alajaamas üks kaabli otsamuhv ja katkes ka Sikassaarest väljuv keskpingeliini juhe,” rääkis Tõnissaar. Ta tunnistas, et Elektrilevi peab nüüd üle vaatama ka kõik neile esitatud kahjunõuete otsused.

Print Friendly, PDF & Email