Salmekad tahavad teehoiuraha eest kergliiklusteed (3)

Saaremaa valla eelarvesse tehtud muudatusettepaneku kohaselt soovivad Salme osavalla inimesed Salme–Läätsa kergliiklustee väljaehitamist veidi väiksemas mahus ning kasutada selleks osa raha Salme osavalla piirkonnale ettenähtud vallateede korrastamise eelarvest.

Ettepanekule on alla kirjutanud volinik ja osavallakogu juht Andrus Raun, volinik Meelis Juhandi, koolijuht Aare Martinson, lasteaia juht Maret Seeman, perearst Tiina Tarkin ja teenuskeskuse juht Kalmer Poopuu.

Allakirjutanute hinnangul oleks Salme–Läätsa kergliiklustee loogiline jätk Kuressaare–Salme kergliiklusteele.

Salme piirkonnas elab 530 inimest ja Läätsa külas 150 inimest. Läätsa külas asub piirkonna suurim tööandja Läätsa kalatööstus, Salme alevikus perearstikeskus, põhikool, lasteaed ja kauplus.

Seetõttu kasutavad Salme–Läätsa vahelist kahekilomeetrist Sõrve maantee lõiku igapäevaselt aktiivselt nii jalgratturid kui ka jalakäijad, mis on liiklusohutuse seisukohast suur risk.

Salme–Läätsa kergliiklustee ehitus läheks Saaremaa valla hinnangul algselt arvestatust kallimaks ning seega ei ole selle ehitamiseks raha. 2018. aasta eelarves oli Salme–Läätsa kergliiklustee ehituseks ette nähtud 150 000 eurot, millest kasutati kergliiklustee projekteerimiseks ära 20 352 eurot. Omavalitsuste ühinemise lepingus on tee kogumaksumuseks arvestatud 200 000 eurot, projekteerimise käigus selgus aga, et esialgses mahus läheb tee ehitus maksma 350 000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email