Saarte Hääl osaleb rahvusvahelisel koolitusel (1)

Baltimaade Meedia Oivakeskuse ja USA-s asuva Internews’i koostöös korraldatavas paariaastases ajakirjanike koolitusprogrammis võitis Eestist osaluse kolm regionaalset ajalehte. Üks neist õnnelikest on Saarte Hääl ning spetsialistide juhendusel saavad oma ajakirjanike kompetentsi tõsta ka Põhjaranniku ja Edasi toimetus.

Eile Saarte Hääle toimetust väisanud Oivakeskuse projektijuhtide Signe Valtiņa ja Diāna Hoduļina sõnul ei olnud koolitusprogrammi pääsemine lihtne. Üheks oluliseks tingimuseks oli kandideerijatele seatud, et ajaleht peab olema sõltumatu, ei tohi olla poliitiliselt kallutatud või kuuluda näiteks kohalikule omavalitsusele.

Valtiņa sõnul oli programmist huvitatute hulgas palju selliseid ajalehetoimetusi, kes mainitud tingimusele ei vastanud. Saarte Hääl oli aga üks neist, kel sellega probleeme polnud.

Koolitusprogramm on mitmeaastane ning osalejaid valiti sinna kokku üheksa. Kolm regionaalset ajalehetoimetust igast Balti riigist. Kui valdavalt tulevad spetsialistid Valtiņa sõnul nt Saarte Hääle ajakirjanike koolitamiseks Saaremaale kohale, siis mõningatel juhtudel võib ette tulla ka n-ö ühiskoolitusi kõigist kolmest Balti riigist osalejatele korraga, sest teemasid ja valdkondi, mis riigiti kattuvad, leidub samuti.

Erialaseid täiendkoolitusi hakkab olema aga seinast seina. Need hõlmavad nii sõnaseadmis- kui ka lugude jutustamise oskuste lihvimist, uuriva ajakirjanduse alaseid treeninguid, foto- ja videokoolitusi jmt.

Print Friendly, PDF & Email