Mees jagas joomakaaslasele 18 noahoopi (7)

Saare maakohtus algas eile kohtuprotsess Marko Kaljuste üle, keda süüdistatakse endise töökaaslase tapmiskatses kaks aastat tagasi toimunud joomingu käigus. Mees end kuriteos süüdi ei tunnista.

Süüdistuse kohaselt kutsus Marko Kaljuste endise töökaaslase 2017. aasta 29. oktoobril oma Pikal tänaval asuvasse korterisse viina jooma. Meestel oli varutud kaks Lauaviina ja suur pudel džinni.
Praegu ise vanglakaristust kandva kannatanu ütluse kohaselt tegi ta aknal suitsu, kui Marko Kaljuste tuli talle selja taha ja lõi korduvalt noaga selga, hiljem veel ka puusa ja reie piirkonda. Tekkis rüselus, mille käigus sai ohver veel kaks noahoopi ja hiljem fikseeriti neid haiglas 18. Kaks haava olid eluohtlikud.

Prokurör Rainer Amur ütles, et selliselt käitudes pidi Marko Kaljuste arvestama, et kannatanu võib surra. “Tal jäi aga kuritegu lõpuni viimata ja plaan teostamata,” sõnas prokurör.

Pärast rüselust palus ohver Marko Kaljustel talle kiirabi kutsuda ja seda Kaljuste ka tegi. Kohale saabunud kiirabibrigaad andis kannatanule esmaabi ja teatas politseile. Haigla intensiivravi osakonnas ravi saanud kannatanu oli juba järgmisel päeval kontaktivõimeline ja andis ütlusi.
Kohus jätkub täna.

Print Friendly, PDF & Email