Juuksuriõpilaste sarviline soeng sai Jõhvis kolmanda koha (2)

Kuressaare ametikooli juuksuriõpilane Kristjan Moorats saavutas Jõhvis korraldatud juuksurivõistlusel kategoorias “Noorte revolutsioon” kolmanda koha.

SARVED JA VIBU: Kristjan Mooratsi tehtud soengusse olid põimitud kitsesarved, aksessuaariks oli linnusulgedega kaunistatud vibu. Kristjani assistent oli rühmakaaslane Eleri Kirikal, modelliks Triin Grigorjev.
2x RUSLAN MOTÕŽEN /IVKHK

“Otsisime algul ideid internetist, aga siis sain aru, et tuleb leida mingi muu viis. Soengu mõtteid ja ideid käis palju läbi. Õpetaja Klaarika näitas üht tehnikat, millelt panime soengu kokku,” rääkis Kristjan. “Minu võistluskategoorias olid vabad käed, kõike võis teha.”

Kristjan kinnitas, et tundis end võistlusel rahulikult ja enesekindlalt. Kaasa aitasid ka žüriisse kuulunud Ženja Fokin ja selgeltnägija Ilona Kaldre, kes võtsid oma olekuga pinged maha.

“Hea oli võistelda selles õhkkonnas,” lausus Kristjan. “Võistlus avaldas silmaringi. Sai näha, mis teised teevad. Tuli isu veel ja veel võistelda.”

Kategoorias “Tumedad jõud” osalesid Kuressaare ametikooli õpilased Raneli Saadjärv ja Helina Koor, kes esikolmikusse ei mahtunud.

“Meil olid väga kihvtid tööd,” rääkis õpilasi juhendanud juuksuriõpetaja Klaarika Muul. “Meigi tegemist aitas juhendada täiskasvanud juuksuriõpilane Jane Tänak. Tegelikult oli võistlusele minek kogu klassi meeskonnatöö. Kes millega aidata sai – näiteks kostüümi, jalanõude, ehetega.”

Võistluse “Noor juuksur” korraldas Ida-Virumaa kutsehariduskeskus kolmandat korda. Kuressaare ametikooli õpilased võistlesid esmakordselt.

Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email