Võidukas Saaremaa Võrkpalliklubi tõusis teiseks

Credit24 võrkpalliliigas möödunud nädalal kaks kohtumist võitnud Saaremaa võrkpalliklubi tõusis BIGBANK Tartu järel teiseks.

Audentese spordihoones kolmapäeval mängitud kohtumises Selver Tallinnaga suutsid võõrustajad kaks ja pool geimi tiitlikaitsjale vastu seista, siis võtsid tugevamad 3 : 1 võiduga oma. “Ootasime tulist mängu, aga et nii tuliseks läheb, oli veidi ootamatu, aga samas toredam, sest emotsioonid tulid mõlemalt poolt välja,” rääkis peatreener Urmas Tali, lisades, et geimilõppudes olid tema mehed siiski teravamad.

Haigestunud Rauno Tammeta mänginud Saaremaa suutis avageimi võita viienda geimpalliga, kui Siim Põlluäär lõi 30 : 28. Teises geimis realiseeris Selver kuuenda geimpalli seisuks 29 : 27. Kolmandas juhtisid võõrustajad kuue punktiga, kui Siim Põlluääre asemel mängu sekkunud Sam Boehmi vedamisel võideti 25 : 21 ja neljas vormistati juba 25 : 19.

“Kuni kolmanda geimi keskpaigani olime päris hädas, aga siis õnnestus kõik,” rääkis Urmas Tali. “Selver võttis serviga riske ja kui meil oli vastuvõtt kehv, siis oli neil kohe ka kolmene blokk ees. Kui vastuvõtt paranes, saime kontrolli enda kätte.”

Urmas Tali sõnul oli väikeseks jokkeriks Sam Boehm, kellel õnnestus mõned rasked punktid ära tuua ja see tõi ka murrangu. “Muidugi panime ka kiiruses juurde,” lausus ta.

Samas ei ole saarlased sel aastal mängitud kohtumistes näidanud just kõige ladusamat minekut. “Oleme koos väikeses augus,” tõdes Tali. “Aastalõpust oli raske alla tulla, vaimne, füüsiline ja tehniline pool jätavad soovida. Aga usun, et saame sellest üle ja peame mänguvormi üles leidma, kuigi aega otsustavate mängudeni enam palju ei ole.”

Pühapäeval ei näidanud Saaremaa Võrkpalliklubi mehed just kõige paremat minekut, kuid sellele vaatamata võideti Orissaares Rakvere VK-d 3 : 0 (25 : 22, 25 : 20, 25 : 22). Kui vastuvõtu ja rünnakuga võis enam-vähem rahule jääda, siis pallingul eksiti koguni 17 korda.

“Raske oli ja saime servi harjutada küll, sest kui esimeses tuli juba seitse, siis teises kaheksa viga,” rääkis peatreener Tali. “Liiga lihtsalt läksime lööma. Muidugi andsime ise natuke mängu ära ja oli raske leida kohti, kus paugutama hakata. Teisel pool võrku olid vana kooli mehed, kes võtavad vastu ka ja ründavad, kui vaja.”

Samas on Saaremaa jätkuvalt hädas meeste tervisega. Siim Ennemuist ravib põlve, Mihkel Tanilale oli see teine mäng pärast haigust ja Rauno Tammel läheb kosumiseks veel aega. Seekord olid haigusega väljas Sam Boehm ja Karli Allik ning Helar Jalal andis veel tunda eelmises kohtumises saadud randmevigastus. “Läheb aega. Proovisime säästuga mängida,” tõdes Urmas Tali.


Detsembri parim oli Siim Põlluäär

Meistriliiga detsembrikuu parimaks mängijaks tunnistati Saaremaa Võrkpalliklubi diagonaalründaja ja kapten Siim Põlluäär.

Saaremaa võitis detsembris mõlemad peetud mängud, Põlluäär tõi neis kohtumistes kokku 28 punkti, seejuures Limbaži vastu vaid ühe geimiga 11 punkti. Karikafinaali peaproovis Pärnu Võrkpalliklubi vastu kogunes Põlluääre arvele 17 punkti ja Aadu Luukase karikavõistluste finaalis 19 punkti.

Meistriliiga kuu parim mängija saab auhinnaks 150-eurose kinkekaardi, mille on välja pannud Sportland Eesti. Pühapäeval Orissaares mängitud kohtumisel andis Põlluäärele auhinna üle Orissaare spordijuht Andla Rüütel.

Print Friendly, PDF & Email