Taas on tulemas Koidula etluskonkurss täiskasvanutele

2018. aastal möödus 175 aastat Lydia Koidula sünnist. Väärikaks Eesti Vabariik 100 sündmuseks ja Koidula pärandi väärtustamiseks on ellu kutsutud üleriigiline Koidula etluskonkurss täiskasvanutele.

Etluskonkursi eesmärk on aktiveerida täiskasvanute luule- ja etlushuvi. Korraldajad soovivad arendada etluskunsti viljelemist nii professionaalide kui harrastajate hulgas ja anda oma oskuste esitlemiseks motiveeriv väljund traditsioonilise mitmetasandilise etluskonkursi näol, kus iga piirkondliku eelvooru parimad lähetatakse finaalvõistlusele Koidula muuseumisse Pärnus.

Konkursist osavõtja peab olema vähemasti 18 aastat vana ja esinemise pikkus soovitavalt mitte üle 7 minuti.

Esitatakse kaks luuletust, millest üks peab kindlasti olema ükskõik milline luuletus Lydia Koidula sulest ja teine esitaja enda vabalt valitud eesti autori avaldatud looming.

Eelvoorud toimuvad kirjanikemuuseumides Kuressaares, Tallinnas, Võrus, Tartus ja Pärnus, kust eelvoorude parimad pääsevad finaalvõistlusele, mis toimub emakeelepäeva eel, 9. märtsil Pärnus, Koidula muuseumis.

Kuressaare eelvoor toimub aga juba laupäeval, 26. jaanuaril kell 12 Aavikute muuseumis, kus etlejaid hindab kolmeliikmeline žürii koosseisus Elmar Trink, Tõnis Kipper ja Väino Uibo.

Piret Hiie-Kivi

Print Friendly, PDF & Email