Saaremaa Turism soovib võrdset kohtlemist (8)

Saaremaa turismikataloogi väljaandev SA Saaremaa Turism soovib vallalt saada trükise jaoks toetust sarnaselt Visit Saaremaaga, kelle koostatud esindusajakirja Mo Saaremaa toetas Saaremaa vald detsembris 7800 euroga. Kataloogi toetamisest on vald loobunud.

SA Saaremaa Turism juhatuse liige Anu Lomp ütles, et Visit Saaremaa ajakiri on tehtud väga korralikult ja on väga sisukas. “Sellel trükisel on siiski teine eesmärk ja see ei ole selline massiline jaotusmaterjal kiiret infot vajavale külastajale,” arvas Lomp, viidates, et esindustrükisena on see super. Samas on turistil vaja mõlemat, nii kataloogi kui ka ajakirja, ning sihtasutus on õnnetu, et vald seda ei mõista. “Me väga lootsime, et ka vald mõistab seda vajadust,” märkis Lomp. Vald soovitas neil teha koostööd Visit Saaremaaga.

Kui varem vedasid kaks organisatsiooni omalaadset vägikaigast, siis tänaseks on sõjakirves maetud ja koostööd tehaksegi just kataloogi osas. Seda kinnitasid nii Anu Lomp kui ka Visit Saaremaa juht Margit Kõrvits. Samas raha Visit Saaremaal anda ei ole ning sihtasutus seda nende käest ei ootagi.

Kaheksas keeles ilmuva kataloogi esikaanel näidatakse kodulehena visitsaaremaa.ee. Lisaks avaldatakse kataloogis Visit Saaremaa loodud materjali.

Anu Lomp ütles, et varem on nii Kuressaare linnavalitsus kui ka maavalitsus aastaid leidnud raha trükise toetamiseks. “Nüüd juba mõni aasta on otsus toetuse osas olnud kahjuks negatiivne, mis näitab mõnevõrra ebavõrdset suhtumist organisatsioonidesse,” nentis Lomp ja lisas, et loodab siiski valla toetusele.

Saaremaa vallavalitsuselt eile kommentaari saada ei õnnestunud.

 

Print Friendly, PDF & Email