Saaremaal hukkus põlengutes mullu kaks inimest

Lääne päästekeskuse Saaremaa päästjatel tuli eelmisel aastal erinevate kutsete peale teha 647 väljasõitu. Tulekahjusid käidi kustutamas 101 korral ning neis hukkus kaks inimest.

Tulekahjudest oli 19 korral tegu eluhoone põlenguga, teiste tulekahjudega (põlev prügi, lõkked, grillimised jms) oli seotud 23 väljakutset. Metsa- ja maastikutulekahjusid oli Saaremaal läinud aastal 27. Lisaks looduse ja eluhoonete tulekahjudele käisid päästjad 10 korral kustutamas mootorsõidukeid ja muid transpordivahendeid.

Loodusjõust põhjustatud õnnetustele (teele kukkunud puu, tormi tagajärjed, üleujutus vms) reageerisid päästjad 54 korral. Oluliseks peab päästeamet ka teiste ametkondade abistamist. Nii reageeris pääste politsei ja kiirabi abipalvetele 90 korral. Liiklusõnnetuste tagajärgi käisid päästjad likvideerimas 37 korral.

Lääne päästepiirkonnas kokku reageeriti erinevatele väljakutsetele 4672 korral. Tuleõnnetusi juhtus Hiiu-, Järva-, Lääne-, Pärnu-, Rapla- ja Saaremaal kokku 777. Elu kaotas seitse inimest, kusjuures kõik neist hukkusid eluhoonetulekahjudes.


Eestis tulekahjus hukkunud inimese profiil:

59-aastane alkoholijoobes mees, kes elab üksi kortermajas asuvas korte­ris, suitsetab ning ei oma suitsuandurit, või 80-aastane üksi eramajas elav liikumisraskustega naine, kes suitsetab ja kellel on suitsuandur olemas.
Print Friendly, PDF & Email