Rahvamajade auhindu püüab kolm saarlast (15)


Tuleval kolmapäeval Tornimäel Eesti rahvamajade ühingu (ERMÜ) tunnustusüritusel “Kaheksakand” on kolmes kategoorias nomineeritud ka saarlased.

Tunnustusi antakse traditsiooniliselt välja viies kategoorias.

Kaheksakand on auhind, mis omistatakse pikaajalise tegevuse eest kultuurielu edendamisel ja rahvamaja maine tõstmisel. Meie kultuurirahvast esindab nominentide hulgas Maire Sillavee.

Aasta tegija auhinna pälvib aktiivselt kultuurivaldkonnas tegutsev isik või organisatsioon panuse eest Eestimaa rahvamajade hüvanguks. Saarlastest on auhinnale nomineeritud Kärla kultuurijuht Virge Varilepp.

Aasta koostööpartneri auhind antakse eraisikule või organisatsioonile, kes on märkimisväärselt panustanud Eesti rahvamajade ühingu eesmärkide saavutamisse. Selles kategoorias on nomineeritud Kadi raadio vastutav toimetaja Tõnis Kipper.

Noore tegija auhind omistatakse isikule vanuses kuni 35 eluaastat, kes tegutseb kultuurivaldkonnas, on uute ideede ellukutsuja ja aktiivne teostaja.

Aasta tegu on auhind, millega tunnustatakse kultuuritegu kõige laiemas mõttes.

Külalisi tuleb Tornimäele veidi üle 100 kõikidest maakondadest, ütles Ülle Välimäe ERMÜ-st. Kõige kaugemalt tulijaid on oodata Ida-Virumaalt ja Võrumaalt.

Print Friendly, PDF & Email