SÜG sai viimaseks juubeliks omapärase seinakaunistuse (GALERII) (5)

“SAAREMAA JUURED”: Kool kuulutas eile välja ka koolisisese kunstivõistluse “Pilt koolile” võitjad. Vanema astme võitjaks tulnud Annika Luhaääre töö “Saaremaa juured” said kingituseks kõik kooli poolt tänu pälvinud inimesed, ka Luhaäär ise. Tunnustuse annab üle direktor Viljar Aro.

Saaremaa ühisgümnaasiumi esifassaadi kaunistab eilsest ülevaatlik fotonäitus kooli ajaloost, osa pilte paikneb suisa 2. korruse kõrgusel.

Eile täpselt 100 aastat tagasi avati Kuressaares 250 õpilasega Kuressaare Eesti gümnaasium. Saaremaa ühisgümnaasium tähistab seda päeva oma sünnipäevana. Arvatavasti jääb SÜG-i juubeli tähistamine sellisel kujul viimaseks, kuna Saaremaa gümnaasiumi tulekuga see järjepidevus katkeb.

Koolis algas sünnipäev esimese korruse koridoris rohkem kui kümne tordi söömisega, järgnesid aktused igale kooliastmele koos toetajate tänamisega ning päeva lõpul toimus vastuvõtt kooli personalile. Seal said kõik töötajad direktor Viljar Aro käest üllatuskingitusena kooli tekli. “Siis on neil need viimased aastad tekkel ikka olemas,” kommenteeris Aro sellist kingitust.

Juubelikingitustest suurim oli siiski kooliseintele tehtud mitmekümnest pildist koosnev galerii läbi aegade. “Loodan, et see tekitab nooremates uudishimu ja vanemates äratundmisrõõmu,” ütles Aro. Kooli algusaastate pildid valis välja Maret Soorsk Saaremaa muuseumist ja uuema aja pildid kooli huvijuht Diana Õun.

LÄBI AJA: SÜG-i seinal saab näha omalaadset fotonäitust läbi kooli ajaloo.
2x MAANUS MASING

Maret Soorsk, kes on ka ise SÜG-i vilistlane, märkis, et tänapäeval on pildistamine nii tavaline. 100 aastat tagasi see nii ei olnud ning kahjuks ei ole 15. jaanuaril 1919 toimunud sündmusest alles mitte ühtki pilti.

Viljar Aro ütles, et suurtest piltidest koosnev näitus jääb üles senikauaks, kuni koolimaja lähiaastatel täielikule uuendamisele läheb, et jätkata seejärel juba põhikoolina. Saaremaa vallavalitsus kinnitas eile justkui sünnipäevaks teadet, et Hariduse tänav 13 koolihoone uuendamiseks on ametlikult eraldatud riigi toetusena 4,5 miljonit eurot, millele Saaremaa vald lisab 5,3 miljonit eurot.

Koolijuht Aro lausus, et selle, mismoodi tulevikus kooli juubelit peetakse, otsustavad need, kes koolis tegutsevad. “Eks aeg näitab,” sõnas Aro selle kohta, mida tulevikus põhikoolina tegutsevas koolis tähistatakse ning mida tähistab rajatav Saaremaa gümnaasium. “Järjepidevust on väga raske defineerida,” lisas direktor.

SÜG-i on 100 aasta jooksul lõpetanud 6400 õpilast ning Viljar Aro hinnangul võib selles koolis käinute arvuks lugeda ligi 12 000 õpilast. Kooli juubelinädal kestab nädala lõpuni ja kulmineerub SÜG 100 balliga.

Print Friendly, PDF & Email