Katrin Pauts tegi Saare raamatukogudes puhta töö

SIIN NAD ON: Maakonna keskraamatukogu pearaamatukoguhoidja Maire Rauk näitab mullu enim lugejaid leidnud teoseid. Katrin Pautsi omadest leidus eile riiulil vaid üks, kuna teised olid kõik välja laenutatud.
Foto: MAANUS MASING

Saare maakonna raamatukogude mullune suveräänne staar oli Katrin Pauts, kelle seni ilmunud kuuest teosest jõudis laenutuste edetabeli tippu suisa viis.

Kuressaares asuvast maakonna keskraamatukogust laenutatud teoste esikümnes on viis Pautsi raamatut, külaraamatukogude laenutuste hulgas aga neli. Enim laenutati eelmisel aastal Pautsi raamatut “Hull hobune”.

Mõnevõrra üllatavalt ei leia tabeli ülaosast Pautsi mullu kevadel ilmunud “Marduse tänavat”. Põhjuseks asjaolu, et selle eksemplarid jõudsid raamatukogudesse alles oktoobrikuus ja lugejate huvi teose vastu selgub juba käesoleva aasta kokkuvõtetest.

“Tänan Saaremaa lugejaid ja hea meel on loomulikult. Hiiumaal ja Läänemaal on ka hästi läinud, Hiiumaal oli mul neli raamatut korraga TOP-is ja esimene nende enda kodukandist rääkiv “Hull hobune”. Ju rahvas siis eelistab kohalikku asja,“ kommenteeris Katrin Pauts ise edetabelit.

Eelnevate aastate lugejate soosikult Adena Sepalt pääses maaraamatukogude tippkümnesse kaks teost, keskraamatukogu laenutuste edetabelis on kõrgeimal, 18. kohal “Elu pöördelised hetked” (2017).

Kui keskraamatukogu pingerea esikümnesse mahtus lisaks mulluse romaanivõistluse võiduteosele, Vahur Afanasjevi “Serafimale ja Bogdanile” ootuspäraselt ka koolides soovituslikku laste- ja noortekirjandust, siis maaraamatukogude TOP10-st viimaseid ei leia. Küll mahutuvad sinna Harry Raudvere, Adena Sepa, Eerik Tohvri, Eet Tuule ja Vahur Afanasjevi raamatud.

Print Friendly, PDF & Email