Elektrikatkestus põhjustas kopsaka kahju (6)

Eelmisel kolmapäeval toimunud elektrikatkestus Saaremaal ei oleks saanud juhtuda kohalikele ettevõtetele kehvemal ajal – nii piima- kui ka lihatööstuses töötasid masinad enne katkestust täiel võimsusel.

Saaremaa Lihatööstuse juhatuse esimehe Kristjan Leedo sõnul oli elektrikatkestusel tootmisele masendav mõju ja see polnud mitte esimene kord, vahendas Postimees. “Katkestusi on ette tulnud ennegi ja iga katkestus toob endaga alati kaasa kahju – tooted jäävad tootmata, sellest tulenevalt tekivad tarnetõrked, käive jääb saamata, seadmed ütlevad üles ja tootmine on häiritud veel mitu päeva,” rääkis Leedo. Tema sõnul saadi IT-süsteem tööle alles neljapäeva pärastlõunaks. Olukorra tegi tema sõnul eriti keeruliseks see, et katkestus juhtus tootmise kõige aktiivsemal ajal, samuti oldi teadmatuses, kaua katkestus kestab. Ühel hetkel oli ettevõtte juht sunnitud inimesed lihtsalt koju saatma. Kahjude arvutamine tema sõnul alles käib, kuid tootmise puhul on kahjusummad tavaliselt tuhandetes, tunnistas ta.

Saaremaa Piimatööstuse juhatuse esimees Ülo Kivine tõdes samuti, et arvutamine alles käib. Samas oli neilgi juustutootmine pooleli ja kogu tootmisel olev juust läks seega mahakandmisele.

Ehkki vool taastus päeval kella kahe paiku, oli katkestus tekitanud nii palju probleeme, et tootmist sai jätkata alles südaöösel. Kivise kinnitusel pöörduvad nad kindlasti ka kindlustuse poole.

Uudistetoimetus

 

Print Friendly, PDF & Email