Aasta kultuurisõber on Meelis Kubits

SUUR TUNNUSTUS: Kultuuriminister Indrek Saar andis aasta kultuurisõbra preemia Meelis Kubitsale, kes on pikka aega kultuuri toetanud.
Foto: ERLEND ŠTAUB

Kultuuriminister Indrek Saar tunnustas eile ettevõtteid ja eraisikuid, kes toetasid kultuurivaldkonda möödunud 2018. aasta jooksul.

Aasta kultuurisõbra tiitliga ehk peapreemiaga pärjati sel korral teiste seas Saaremaalt pärit Meelis Kubitsat. Lisaks said samasuguse tunnustuse Narva Gate OÜ, Maarja Oviir-Neivelt, Sylvia Kistler-Thompson ja Andrew Thompson ning Heiti Hääl ja Alexela Group OÜ.

Meelis Kubitsat tunnustati aastatepikkuse töö eest kultuurisündmuste ja kollektiivide jaoks raha kogumisel ning ka omaenda vahendite panustamise eest.

Aasta kultuurisõber saab olla organisatsioon või isik, kes on eelnenud aasta jooksul kultuurivaldkonna toetamisse enim panustanud. Traditsiooniliselt kingitakse neile kunstnik Kärt Ojavee taies.

Kultuurisõbra tiitli pälvib aga organisatsioon või isik, kes on eelnenud aasta jooksul andnud ulatusliku mõjuga panuse kultuurivaldkonda. Saaremaaga seotud inimestest pälvis teiste seas tunnustuse Ruhve küla elanik, endine Skype’i juht Sten Tamkivi.

Uudistetoimetus

 

Print Friendly, PDF & Email