Saaremaa Võrkpalliklubile Lätis valus kaotus (9)

Eesti-Läti võrkpalliliigas aastat Läti turneega alustanud Saaremaa Võrkpalliklubi alistas laupäeval sissejuhatuseks kindlalt Jelgava Biolarsi 3  : 0, kuid kaotas pühapäeval RTU/Robežsardzele 2  : 3.

“Ei tahaks öelda, et tuli kindlalt, aga oli lihtsalt küsimärke,” rääkis Saaremaa VK peatreener Urmas Tali pärast laupäevast võidukat kohtumist. Ta lisas, et soovis näha, kuidas mingid olukorrad lahendatakse, kõik said mänguaega ja jäid terveks.

Turniiritabeli viimase vastu saatis Urmas Tali väljakule Artis Caicsi, Harri Palmari, Eddie Rivera, Rauno Tamme, Taavi Prei, Siim Põlluääre ja Johan Vahteri. Käe said valgeks ka Sam Boehm, Lukasz Makowski ja Mart Toom. Geimid võideti 25 : 16, 25 : 15 ja 25 : 14. Parimana tõi Harri Palmar 11 punkti, Mart Toom lisas 9 ja Siim Põlluäär 8 punkti.

Samas ei olnud meeskonnaga Lätis kaasas temporündajaid Mihkel Tanilat ja Siim Ennemuisti. “Tanila on juba nädal aega voodis pikali, Ennemuist käis arsti juures ja sai uue diagnoosi ning kuuleme, mis sellest asjast saab,” ütles Urmas Tali.

Ja just kahe tempoosakonna mehe puudumine andis tunda pühapäeval, kui kaotati RTU/Robežsardzele 2 : 3. Harri Palmar ja Taavi Prei oma mängu korralikult käima ei saanudki, sest esimese tempo rünnakut praktiliselt ei olnud ja blokk ei toiminud. Nii tuli peatreener Urmas Talil sellel positsioonil kasutada ka nurgaründaja Helar Jalga.

“Eks meil seal raske oli, aga proovisime oma tugeva serviga vasturohtu leida,” rääkis Tali. “Siin on muidugi probleem. Mingid mängud mängime ära, aga tugevamate vastastega ei mängi. Vaatame, kuidas see tervenemise protsess meil kulgeb.”

Saaremaa kaotas esimese geimi 22 : 25. Teises geimis saatis Urmas Tali Artis Caicsi asemel väljakule Lukasz Makowski, Siim Põlluäärt asendas Sam Boehm ja Harri Palmarit Helar Jalg. Austraallase vedamisel saadi ette ja geim võideti 28 : 26. Kapten Siim Põlluäärel ei olnud kõige parem päev ja seepärast saigi palju mänguaega Sam Boehm, kes tõi lõpuks 13 punkti. “Ei olnud Siimu päev,” tõdes Urmas Tali. “Kõigil oli tegelikult täna raske päev. Me ei saanud kuidagi minema.”

Kolmandas geimis tabas saarlasi häving ja numbrid 15 : 25 räägivad ise enda eest. Järgmises geimis jagus tasavägist võitlust seisuni 16 : 16. Caicsi serviässast saadi ette 22 : 18 ja juhiti 24 : 18, kuid siis said võõrustajad 5 punkti järjest ning lõppseisu 25 : 23 vormistas Helar Jalg. Viimane geim kuulus aga lätlastele, kes said 10 : 4 ette ja võitsid 15 : 8.

“Vastased kasutasid hästi ära koduväljaku eelise,” leidis Urmas Tali. “Oma saalis lõid nad kõik pallid maha, servid olid ässad. Meile oli siin suhteliselt harjumatu ning puudu jäi heast servist ja korralikust vastuvõtust.” Parimatena tõid Eddie Rivera 16 ja Rauno Tamme 14 punkti.

Bigbank jätkab vaatamata kaotusele Pärnule esikohal, punkte on neil 36. Saaremaal on teisena 31 punkti ja RTU-l kolmandana 30 punkti ning kahest esimesest üks kohtumine vähem peetud. Neljas on Selver Tallinn 26 punktiga, Pärnu VK on 24 punktiga viies, Rakvere VK 22 punktiga kuues.

Print Friendly, PDF & Email