Lühidalt SPORDIST

Annika Köster kuu parim

Tallinna Ülikooli korvpallinaiskonna ääremängija Annika Köster valiti Eesti-Läti-Leedu ühisliiga Eliitdivisjoni detsembrikuu kõige väärtuslikumaks mängijaks.

See oli Kösterile sel hooajal juba teine säärane auhind, nimelt valiti ta ka oktoobrikuu parimaks mängijaks, vahendab Basket.

Eesti-Läti-Leedu ühisliiga Eliitdivisjon on Baltikumi absoluutne tipp, kuhu kuuluvad üks võistkond Eestist ehk Tallinna Ülikool (3-3), kaks võistkonda Lätist ja viis võistkonda Leedust, sealhulgas lätlannade lipulaev Riia TTT (7-0) kes teeb lisaks ühisliigale tegusid ka naiste euroliigas.

Köster aitas detsembrikuus oma võistkonnal võita neljast mängust kaks, kogudes samal ajal keskmiselt 17,8 punkti, 12 lauapalli ja 3,8 vaheltlõiget. Parimaks esituseks võiks pidada Jõulumänguks tituleeritud kohtumist Ukmerge Vilkmerge vastu, kus leedukad alistati 81 : 70 ning Köster viskas 28 punkti, rabas 11 lauapalli, võttis 4 vaheltlõiget ja jagas 3 resultatiivset söötu.


Kristina Kuusk naiskonnaga Kuubal võidukas

Vehkleja Kristina Kuusk jõudis Kuubal Havannas peetud naiste epee MK-etapil 64 parema sekka, kuid pidi põhiturniiri avaringis tunnistama ameeriklanna Katharine Holmesi 12 :15 paremust. Kokkuvõttes sai Kuusk 54. koha.

Samas võitis maailma edetabelis kaheksandal kohal olev Eesti epeenaiskond Katrina Lehis, Julia Beljajeva, Kristina Kuusk ja Irina Embrich Kuubal esikoha. Kaheksandikfinaalis alistati Ukraina 44 : 43, seejärel veerandfinaalis valitsev maailmameister USA kindlalt 45 : 29. Poolfinaalis sai Eesti torgetega 45 : 23 jagu Hiinast ja finaalis võideti Poola torgetega 34 : 33.

Spordiliit Läänela tähistas laupäeval 90. sünnipäeva ja kuulutas lõppenud spordiaastat kokkuvõtval pidulikul koosviibimisel Läänemaa aasta võistkonnaks En Garde epeenaiskonna, kuhu kuulub Katrina Lehise, Nelli Differti ja Madli Palgi kõrval ka Kristina Kuusk.

Alver Kivi


Saarlasest hokimees pääses Soome meistrisarja

Kuressaarest pärit Kristjan Kombe tegi möödunud aasta lõpul oma debüüdi Soome meeste meistrisarjas, mängides HPK-s Vaasa Spordi vastu. HPK U20 rivistusest edutatud Kombe on tänaseni kaasa teinud kolmes liigakohtumises. Kombe on hetkel Robert Rooba (JYP) ja Robert Arraku (Sport) kõrval kolmas eestlane, kes mõnda Soome meistrisarja klubisse kuulub.

Aste kõrgemale pääsemine pani ta ka loobuma mängimisest Eesti U20 koondises, kes neil päevil osaleb MM-turniiril.

Raul Vinni


Rein Kirst lauamängude neljavõistluses võidukas

Pärnumaal Tihemetsas toimusid 12. jaanuaril Pärnumaa lahtised meistrivõistlused lauamängude neljavõistluses, mis on ühtlasi Eesti karikavõistluste 1. etapp. Esimeseks tuli eelmise hooaja vahele jätnud Rein Kirst Saaremaalt 33 punktiga 48-st võimalikust. Kuues oli Väino Uljas.

Print Friendly, PDF & Email