November tõi maakonna majutuskohtadesse üle 8000 külastaja

Saare maakonna majutusasutustes peatunud välismaalaste seas oli novembris enim lätlasi. Novembris peatus Saare maakonna majutusasutustes 8022 inimest, neist enamik ehk 6198 Eesti elanikud. Lätimaalt oli külalisi 712, Rootsist 253, Venemaalt 217 ja Soomest 203.

Enamik külastajatest, üle kuue ja poole tuhande inimese, oli puhkusereisil, rohkem kui tuhande jaoks oli tegemist tööreisiga. Muul põhjusel saabunuid oli ligi 400.

Statistika andmeil tegutses Saare maakonnas mullu novembris 95 majutuskohta, mille tubadest oli külastajatega täidetud 28%.

Kuu varem, oktoobris, hoidis uksed külastajatele avatud 113 majutuskohta ning tubade täitumus oli 28%. Ööpäeva keskmine maksumus langes oktoobrikuiselt 33 eurolt novembris 23 eurole.

Tunamulluse ehk 2017. aasta novembriga võrreldes jäi Saare maakonnas majutuskohtade tubade täitumus samaks, küll aga oli seal peatumise keskmine hind tänavu novembris ühe euro võrra soodsam.

Johan Spa hotelli müügijuhi Mario Sau sõnul möödus mullune november hotelli jaoks väga hästi.

“Võrreldes eelmise aastaga oli tulem parem, see avaldus nii kliendivoos kui ka keskmises toa hinnas,” rääkis Sau. “Enamik meie külastajaid oli Eestist, nagu sel ajal ikka, kuid tõusnud on näiteks lätlaste osakaal.”

Eesti keskmine majutuskohtade tubade täitumus oli mullu novembris 42%, ööpäevane keskmine maksumus aga 37 eurot.

 

Print Friendly, PDF & Email