Uute busside liinile tulek lükkub nelja kuu võrra edasi (2)

Kuigi Saaremaa vald soovis Saaremaa maakonnaliinidele uut vedajat saada 1. augustiks, lükkub uue vedaja liinile tulek vähemalt nelja kuu võrra edasi.

Saaremaa valla transpordinõunik Karl Tiitson ütles, et käsilolev hange uue vedaja leidmiseks Saaremaa maakondlikele avalikele bussiliinidele aastateks 2019–2029 on praegu OÜ Atko Liinid ja OÜ Automen esitatud vaidlustuse tõttu peatatud.

Isegi kui vaidlustus piirdub riigihangete vaidlustuskomisjoni (VAKO) otsusega, pole vallal võimalik sõlmida uut liinilepingut enne veebruari viimast või märtsi esimest nädalat, mis jätab liinide teenindamisega alustamiseks aega viis kuud või vähem. Uute busside tarneajad algavad aga kuuest kuust ja sellisel juhul võib tekkida tõsine oht teenuse katkemiseks, sest uued bussid ei jõuaks 1. augustiks liinile.

Maanteeameti varasemal kogemusel ei piirdu vaidlused avaliku liiniveo lepingute osas VAKO otsusega, vaid lähevad tavaliselt kuni riigikohtuni välja. Seetõttu alustas Saaremaa vallavalitsus praeguste vedajatega (needsamad OÜ Atko Liinid ja OÜ Automen) läbirääkimisi olemasolevate lepingute pikendamiseks kuni 30. novembrini senise 31. juuli asemel.

Print Friendly, PDF & Email