Kalandusinspektorid kolisid kai pealt furgoonhaagisesse (3)

AARE AAVIK ütleb, et seni sõltumata ilmast ja aastaajast valdavalt kai peal lageda taeva all toimetanud inspektoritele tähendab haagisesse kolimine töötingimuste olulist paranemist.
GUNNAR SIINER

Alates eilsest on Saaremaa kalakaitseinspektorite käsutuses furgoonhaagis, mis muudab laevadelt lossitud saagi kontrollimise oluliselt mugavamaks.

Soojendusega furgoonhaagist kasutatakse kalalaevadelt lossitud kilu ja räime kvoodist kinnipidamise ja püügikoguste kontrollimisel. Selles on inspektoritele kaks töökohta kalade sorteerimiseks, kaalumiseks ja tulemuste vormistamiseks.

Keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juhataja Jaak Haamer ütles, et seni pidasid inspektorid laevadelt lossitud kalasaagi üle kontrolli kas põlve otsas või teatud juhtudel ka inspektsiooni bussi tagaosas. Selliselt töötamine on ebamugav ja mitte eriti hügieeniline, kui arvestada, et kala loendamisel pudeneb vahel midagi näppude vahelt maha ja läheb hiljem haisema.

Keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo vaneminspektor Aare Aavik rääkis, et külma ilmaga paljakäsi kalu loendada pole just väga meeldiv.

“Külmakraadid iseenesest ei ole veel kõige hullem, aga niiske kõledus või merelt puhuv karm tuul on üle mõistuse,” rääkis Aavik eile vahetult enne haagise esmakordset kasutamist Veere sadamas. Kogenud vaneminspektori sõnul ehitati haagis valmis inspektsiooni töötajate näpunäidete järgi ning arvestab seega suuresti selle töö iseärasusi. Siiski ilmnevad ka väikesed puudujäägid, mida järgmiste haagiste ehitamisel kindlasti välditakse.

Keskkonnainspektsiooni kalakaitseosakonna juhataja Indrek Ulla ütles, et kokku saab keskkonnainspektsioon neli furgoonhaagist, millest ülejäänud lähevad Harju-, Lääne- ja Hiiumaale. Et haagist on lihtne vedada, siis on mõistlik kasutada neid seal, kus sõltuvalt hooajast püük parasjagu toimub. “Kui kuskil jääb lossimist kvoodialuste liikide osas vähemaks, siis võivad need liikuda vastavalt sellele, kuhu liigub laevastik,” rääkis Ulla.

Print Friendly, PDF & Email