Aasta inimene turismis on Margit Kõrvits (24)

Eile õhtul Saare KEK-i majas toimunud pidulikul galal anti üle tänavused Saare maakonna turismiauhinnad.

Tiitleid-tunnustusi oli ühtekokku viis: aasta turismiettevõte, inimene turismis, roheline ettevõtmine, sündmus või tegu turismis ning aasta turismiturundaja.

Aasta inimeseks turismis kuulutati Visit Saaremaa tegevjuht Margit Kõrvits (fotol). Statuudi kohaselt saab selle auhinna silmapaistev inimene, kes on panustanud koostöösse teiste turismitegijatega, on neid motiveerinud ja olnud abiks. Samuti peab ta olema kaasa aidanud Saaremaa turismimaine tõstmisele. Kõike seda Margit žürii hinnangul ka teinud on.

Aasta turismiettevõtte auhind anti Viirelaiu majakavahi puhkekompleksile, mis on viimasel ajal silma paistnud luksuslike õhtusöökide ja majutuse pakkumisega. Kõnealune tiitel antakse ettevõttele, mis on tegutsenud üle kolme aasta. Kompleks on panustanud koostöösse teiste ettevõtete ja ettevõtjatega ning andnud Saaremaale lisandväärtust.

Aasta rohelise ettevõtmise tiitliga pärjati muusikafestival I Land Sound. Festival on žürii hinnangul tõestanud, et nii suurt ja mastaapset festivali on võimalik teha nii, et ei risustata loodust. Tegemist on vastutustundliku festivaliga, mis propageerib jätkusuutlikku elustiili. Festivali alal on loobutud plastiknõudest ja -joogitopsidest, suitsetajatele on mõeldud spetsiaalsed anumad, kuhu sisse saab sigaretijäätmeid koguda, et vältida looduse risustamist, joogitopse laenutatakse aga topsiringlusest. Tegu on nooremale generatsioonile suunatud üritusega ja žürii hinnangul on rõõm tõdeda, et selline suur festival propageerib keskkonnasäästlikku mõtlemist just noorte seas.

Aasta sündmuseks kuulutati Sõrve tuletorni avamine. Torn on osutunud paljudele põhjuseks, miks uuesti Saaremaale tulla ja Sõrve sääre tippu sõita. See on põnev atraktsioon välisturistidele ja tänu sellele jõuab info meie saarest kaugemale piiri tahagi, samuti on see ainus Saaremaal asuv tuletorn, mis on külastajatele avatud.

Aasta turismiturundaja on aga Saaremaa Võrkpalliklubi. Nad on toonud saarele külalisi Baltikumist, Taanist ja Prantsusmaalt ning viinud Saaremaa neisse riikidesse. Nende saavutused ei paista silma vaid spordivaldkonnas, oma võidukate tulemuste ning andunud fännide tõttu on nad toonud palju tähelepanu kogu Saare maakonnale.

Visit Saaremaa turundusspetsialisti Riine Randeri sõnul oli igas kategoorias kolm nominenti. Kokku esitati 51 nominatsiooni ning võitjad valis välja seitsmeliikmeline komisjon. “Järgiti hoolikalt statuuti ja loeti ka põhjendusi, mis kandidaatide esitamisel olid välja toodud,” ütles Rander.

Print Friendly, PDF & Email