Ruhnu vallavanem paneb ameti maha (9)

Foto: ERAKOGU

Alles eelmise aasta septembris Ruhnu vallavanemana tööle asunud Siim Avi paneb oma soovil järgmisest nädalast ameti maha.

“Isiklikel põhjustel, mis on töövälised,” ütles Tartust pärit Avi eile õhtul Saarte Häälele.

Volikogu esimees  Heiki Kukk ütles Saarte Häälele, et omal soovil lahkumisavaldusega polegi volinikel muud teha, kui seda aktsepteerida.

Kuke sõnutsi esitas Avi avalduse selle nädalal alguses ja temale teadaolevalt ei olegi selle esitamise põhjuseks muud, kui Siim Avi isiklikud põhjused.

“Inimestel on õigus ametist lahkuda, elu käibki nii,” lausus Heiki Kukk.  Ta lisas, et esialgu pole plaanis uue vallajuhi leidmiseks konkurssi välja kuulutada, vaid keegi määratakse vallavanema kohusetäitjaks ja seejärel vaadatakse, mis edasi teha. “Loodame, et saame ilma, kuid kui vaja, tuleb ka konkurss teha,” lisas Ruhnu vallavolikogu esimees.  

Juristiharidusega Siim Avi on varem olnud ka Eesti väikseima valla, Piirissaare vallavanem. Peale Piirissaare on Avi olnud ka Viljandimaa Kõpu vallavanem. Ruhnu vallavanemaks valiti ta kolme kandidaadi hulgast.

Ruhnu varasem vallavanem Jaan Urvet teatas ametist lahkumisest 19. juulil ja asus seejärel tööle Kihnu kooli direktorina.

 

Print Friendly, PDF & Email