REPLIIK: Miks rahvas ei salli Evelin Ilvest? (31)

Läksin ühest privaatselt peetud vestlusest nii tigedaks, et peaks võib-olla kirjutama lausa eraldi raamatu, miks rahvas ei salli (julgen öelda, et suur osa ei tee seda) Evelin Ilvest.

Esiteks ei ole realitystaari-tüüpi kuulsused kunagi kuigi ARMASTATUD (populaarsus ja see ei ole samad asjad) – meil ei ole mingit märki veel, et inimene kavatseks lõpetada oma eksmehe nime, oma endise (abieluga saadud) positsiooni ja meedia antud tasuta platvormide (kes veel saaks võimaluse nii mõõdutundetult oma eraäri promoda?) seljas ratsutamise.

Ei võlgne keegi kah talle midagi ja Kersna saade polnud rahva tellimus, vaid asi, mille need kaks ise otsustasid – maksumaksja raha eest! – teha. Kuna veel pole isegi uudist, et proua kavatseks kandideerida, siis on need motiivid täiesti arusaamatud – isegi praktilist ettekäänet pole, ainult sula edevus.

Miks peaks keegi armastama oportunisti? Kedagi, kes on kuulus tänu abielule. Kes on saanud särada ja õitseda riigi ja eksmehe raha eest. Saanud eeliseid nii oma sõnumite levitamisel selle positsiooni n-ö kehtivusajal kui ka hiljem veel inertsist kasutanud neid eeliseid.

Kes keelas pärast terrassiskandaali ja lahutust kasutada võimalust, mis seejärel saabus – kaduda avalikkuse eest, teha ausalt tööd ja ehitada end ise üles, ilma mingite toidutarekeste ja seltskonnameedia promoplatvormideta? Arstidiplom ju taskus? Keegi ei kohusta avalikkusele endast aru andma ega pepulehvitamisega tegelema inimest, kes ei kuulu enam riigi esindusinstitutsiooni hulka.

Kui praegu ikka veel tähelepanu ja feimi edasi püüelda, äkki tasuks arvestada, et see töötab kahepoolselt? Tahad tasuta promo restoärile, pead leppima, et annad tüki vastu ja inimesed ei tantsi su tellimuse järgi – kui see leib, mida sul on avalikkusele vastu anda, on omakorda tasuta tsirkus, siis so be it (tlk olgu siis nii).

Üldiselt ei tasuks teda ka feministlikuks ikooniks upitada (ega üldse seda naiste solidaarsuse kaarti välja käia). Kindlasti on paremaid võrdkujusid, kes saavadki TEENITULT vaid iseendast rääkida, mitte oma meestest ja terrassisuudlustest.

Katrin Pauts

Facebooki postitus

Print Friendly, PDF & Email