Ametikoolis kevadpoolaastal 16 tasuta täienduskoolitust (5)

Ade Sepp.

Kuressaare ametikoolis saab osaleda 16-l täiskasvanute tasuta täienduskoolitusel, pakkumisel on mitmed uued koolitused isiksuse arengu ja üldoskuste valdkonnas.

Registreeruda saab näiteks koolitustele “Keerulised suhted ja stressijuhtimine” ning “Motiveerimine ja eesmärkide seadmine”.

Ametikooli koolitusjuht Ade Sepp märkis, et tasuta täienduskoolitusi on ametikoolis läbi viidud juba kümme aastat. “Inimesed teavad, et detsembri lõpus – jaanuari alguses tuleb info meie kodulehele üles, ja tänaseks on juba igal kursusel mitu registreerunut kirjas.”

Lisaks isiksuse arengu koolitustele saab õppida teenindusvaldkonna inglise, soome ja vene keele kursustel. Kahel kursusel on võimalik omandada arvutioskusi, viis koolitust käsitlevad toitlustusvaldkonda. Veel saab õppida giidinduse, väikeettevõtluse ja puhastusteeninduse valdkonna kursustel.

Sepp lisas, et kuigi ametikoolil on kohustus kursused läbi viia aasta lõpuks, on praegu kavas lõpetada kõik 16 kursust kevadpoolaastal. “Eelmistel aastatel on tulnud sügiseks lisataotlusvoor ja loodame siis täiendavalt uusi koolitusi juurde pakkuda,” ütles ta.

Täiskasvanute tööalase täienduskoolituse riikliku koolitustellimuse (TTK RKT) kinnitab haridus- ja teadusministeerium ametikooli taotluste alusel. Koolitusi finantseerib Euroopa Sotsiaalfond. Koolitustel saavad osaleda põhihariduse omandanud või 17-aastased ja vanemad isikud, kes ei õpi kutseõppeasutuses, rakenduskõrgkoolis või ülikoolis tasemeõppes riigieelarvelisel õppekohal.

Koolitusi puudutava infoga saab tutvuda Kuressaare ametikooli veebilehel. Esimesed koolitused algavad jaanuari lõpus. “Lähiajal saame paika ka kõigi koolituste kuupäevad,” märkis Ade Sepp.

Print Friendly, PDF & Email