Tuntud söögikoht toitlustas külastajaid ebaseaduslikus hoones (28)

AIVO KESKKÜLA näitab arvutis jooniseid, mis peaksid kajastama kinnistu praegust ja plaanitavat ilmet.
Foto: MAANUS MASING

Kuressaares Lossi tänaval asuv söögikoht Saaremaakera tegutseb Saaremaa vallavalitsuse andmetel hoones, mis aastaid tagasi ajutiselt püsti pandud. Üleeile teatas Saaremaakera, et suleb uksed teadmata ajaks.

Vallavalitsuse andmetel on Lossi 17 asuvatel hoonetel kasutusluba osaliselt lõppenud juba rohkem kui neli aastat tagasi, osa hooneid ei tohikski seal aga üldse olla.

“Need hooned ei kuulu meile. Oleme sellel pinnal rentnikud ja olukord on ka meile tulnud ootamatult,” ütles Saarte Häälele eile kuulsat puuküttega ahjus valmivat pitsat pakkuva Saaremaakera esindaja Veiko Lember.

Saarte Hääle andmeil on kinnistu omanik Marko Koert ja selle rentnik Rein Nettan, kes omakorda kinnistut edasi rendib.

“Peatasime krundil igasuguse tegevuse kevadeni, selleks ajaks on asjaolud selgunud,” ütles Rein Nettan. See tähendab, et Saaremaakera peab uksed sulgema.

Vallavalitsus selgitas, et esmalt anti ehitusluba välja 2011. aastal antiigituru hoone püstitamiseks. Seejärel anti välja kasutusluba 2012. aastaks ning seda pikendati 2014. aastal. Muinsuskaitse kooskõlastus on katusealusel aastast 2012.

Reaalselt on kinnistul pidevalt toimunud mingi tegevus, on ehitatud mitmeid ajutisi ehitisi ning tehtud ümberehitustöid ilma nõutavaid dokumente korda ajamata. Lisaks antiigiturule on seal toimetanud söögikohad Paargu ja Öu, kes kõik on omalt poolt midagi juurde ehitanud.

Viimati ehitati Saaremaa­kera söögikoht kinniseks läinud sügisel. “Katusealused Lossi 17 hoovil on seadustamata,” kinnitas vallavalitsuse ehitusspetsialist Aivo Kesküla.

Seega on Kuressaare kesklinnas ebaseaduslik ehitustegevus toimunud aastast 2014 ning ükski järelevalveorgan pole sellele tähelepanu pööranud.

“Millised võimalused on Lossi 17 ehitiste seadustamiseks või lammutamiseks, on arutamisel 14. jaanuaril ehitus- ja planeerimisosakonna  koosolekul,” teatas Aivo Kesküla.


Kedagi ei huvitanud

Huvitaval kombel ei tulnud vallavalitsus ise selle peale, et linna peatänaval on ebaseaduslikud hooned.

Asi hakkas hargnema juhtumist, millest Saarte Hääl eelmise aasta lõpus kirjutas.
Nimelt toimus Saaremaakeras räppar Beebilõusta kontsert, mis häiris söögikohast kolme meetri kaugusel elavat Kristjan Kirssi.

Viimane esitas vallale teabenõuded, kus küsis hoonete päritolu kohta. Kirss ei saanud vallast seaduses nõutud aja jooksul teabenõudele vastuseid ning asjaolud selgusid alles siis, kui Saarte Hääl esmaspäeval vallavalitsuse poole pöördus.

Tagantjärele saadeti Kirsile ka teade teabenõude menetlemise pikendamisest.

Print Friendly, PDF & Email