Saarlased-hiidlased saavad üksteise juurde poole hinnaga (3)

Parvlaev Soela

Hiiumaa ja Saaremaa püsielanikel on võimalik alates selle aasta 1. maist osta Sõru–Triigi laevaliinile pilet 50-protsendilise soodustusega.

Seni on saarlastele ja hiidlastele sooduspilet kehtinud vaid mandri vahet reisimiseks. Nüüd on püsielanikel võimalik soodsamalt ka naabersaarele sõita. Soodustuse saamiseks peab reisija olema Saare- või Hiiumaa elanik ning piletit ostes tõendama enda isikut ID-kaardiga.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul loob muudatus saarte elanikele paremad tingimused saarte­üleseks koostööks. “Kohalikele loodav soodustus vähendab püsi­elanike transpordikulusid Sõru–Triigi liinil, mille tulemusel on naabersaarel töötamine ja reisimine soodsam,” sõnas minister Simson.

Samuti laiendatakse sõiduki sooduspileti õigust Hiiu ja Saare maakonnas tegutsevatele ettevõtetele. “Muudatus võimaldab lisaks elanikele ka kauba­vedajatele soodsamaid tingimusi,” lisas minister. Ühtlasi kehtib soodustus saartel tegutsevatele mittetulundusühingutele ja sihtasutustele.

Eelnõu jõustumisega viiakse määrus kooskõlla ühistranspordiseaduses ja puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduses tehtud muudatustega.

 

Print Friendly, PDF & Email