Võrkpallikoondislased Tartus võidukad

Pühapäeval mängisid Tartu ülikooli spordihoones oma EM-valikturniiri kohtumised nii Eesti meeste kui ka naiste võrkpallikoondis, kelle ridadesse kuulusid ka saarlased.

Septembris mängitavale finaalturniirile juba koha taganud võrkpallimeeskond, kuhu kuulusid ka Timo Tammemaa ja Kevin Saar, võitis Avo Keele juhendatavat Läti meeskonda 3 : 0 (25 : 20, 25 : 11, 25 : 21) Timo Tammemaa tõi koondisele 7 punkti, Kevin Saar väljakul ei käinud.

Alagrupis on Eestil nüüd 12 punkti, Iisraelil 3 ja Lätil 0 punkti. Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ning lisaks viis paremat teise koha saajat. Kui alagrupis on neli meeskonda, siis arvatakse neljastes alagruppides maha viimaseks jäänud meeskonnaga mängitud kohtumiste tulemused. Eesti kõrval on edasipääsu taganud endale ka Rumeenia, Kreeka, Ukraina ja Slovakkia. Eesti võrkpallinaiskond alistas Rootsi naiskonna 3 : 1 (19 : 25, 25 : 23, 25 : 17, 25 : 23) ja astus EM-finaalturniirile suure sammu lähemale. Eesti naiskonnas käisid väljakul Nette ja Eliisa Peit, Liisel Nelis oli libero, kuid väljakul ei käinud. Nette Peit tõi 14 punkti.

Eesti tõusis enne alagrupi viimast vooru endale juba edasipääsu kindlustanud Soome järel 9 punktiga taas teisele kohale. Tšehhil on kolmandana 8 ja Rootsil neljandana 2 punkti. EM-finaalturniirile pääseb igast alagrupist kaks paremat naiskonda.

Selleks, et EM-finaalturniirile pääseda, on Eesti võrkpallinaiskonnal kolmapäeval vaja alistada võõrsil Soome naiskond. Kui soomlannad võidavad, siis jääb eestlannadel loota, et Rootsi alistab kodus Tšehhi.

Print Friendly, PDF & Email