Saarte Hääle veeb kolib kokku Postimehega (76)

UUES TOIMETUSES: Hiljuti kolis Saarte Hääl toimetuse uutesse moodsatesse ruumidesse Kohtu tänaval. Esiplaanil tegevtoimetaja Andres Sepp ja peatoimetaja Gunnar Siiner. Taustal tööhoos ajakirjanikud Raul Vinni, Alver Kivi, Monika Metsmaa, Kertu Kalmus ja Aare Laine.
MAANUS MASING

Saare maakonna loetuim ajaleht Saarte Hääl liitub peagi Postimehe veebilehega.

Samad arengud ootavad ees ka Eesti kõige idapoolseimat lehte Põhjarannikut. Mõlemad ajalehed jäävad seejuures iseseisvateks ettevõteteks, kuid virtuaalses uudisruumis tegutsetakse edaspidi ühes Postimehega – mõlemaid ootab uus, identne ja multifunktsionaalne veebiväljaanne.

Saarte Hääle peatoimetaja Gunnar Siineri sõnul tähendab see meie lugejate jaoks arengut lehe kasutusmugavuses. Näiteks saab leht endale mobiilivaate. “Lisaks kaob meie keskkonnas anonüümne kommenteerimine ja sellega seoses ehk ka liigne õelutsemine,” tähendas ta.

Samuti saab Saarte Hääl Postimehelt edaspidi olulist erialast nõustamist, mida väike väljaanne endale finantsiliselt ise lubada ei saaks. “Tegu on mõlemale poolele kasuliku koostööga ja nii raadio Kadi kui ka Saarte Hääl jätkavad iseseisvana,” kinnitas Siiner.

Saarte Hääle tegevtoimetaja Andres Sepa sõnul on koostöö Postimehega olnud tegelikult varemgi hea. “Koostöö ametlik vorm viib selle kindlasti uuele tasemele,” usub ta.

Hetkeseisuga on uue veebikeskkonna lansseerimine planeeritud veebruari algusesse.

“Minul kui isa poolt saarlasel on selle üle eriti hea meel,” nentis Eesti Meedia maakonnalehtede vastutav väljaandja Margus Mets (fotol). Tema sõnul on Saaremaa uudistel mandrieestlaste jaoks alati veidi eksootiline soolane maitse juures. “Alanud aastal hakkab seda meretagust kraami ringlema ühises uudisruumis senisest rohkem,” kinnitas ta.

Metsa sõnul rikastab uudis, mis ületab maakondliku piiri, kogu Eesti inforuumi ja hakkab elama hoopis mitmekülgsemat elu, arenedes sõnas ja pildis läbi mitme meediumi. Ta selgitas, et kui Saarte Hääl kirjutab uudise, tekib sellele kohe kaks erinevat lugejat.

“Üks, kes elab Saaremaal ja loeb kirjutatut kui meie või minu lugu. Teine loeb uudist, et nendel seal Kuressaares või Orissaares juhtus, nemad seal Abrukal arvavad,” selgitas Mets, uskudes oma sõnul, et sellise mitmekihilise loo kirjutamine on ajakirjanikele põnev väljakutse. “On oluline, et nii oma lugeja kui ka võõras enda jaoks kõige olulisema üles leiaksid.”

Läinud aasta lõpul 12-aastaseks saanud Saarte Hääle paberlehel on viimastel andmetel 34 000 lugejat. Veebis on Saarte Häälel unikaalseid lugejaid kuus praegu 90 000.

Print Friendly, PDF & Email