Ott Tänaku eesmärk on maailmameistritiitel (2)

Peatselt algava autoralli maailmameistrivõistluste hooaja eel rääkis Ott Tänak Toyota Gazoo meeskonna Facebooki lehel avaldatud videos oma ootustest ja plaanidest, mis on kõige kõrgemad.

“Nüüd, kui oleme kõik juba ühe aasta koostööd teinud, teame, mida teha või kuhu soovime jõuda. Ma usun, et ühtse meeskonnana oleme väga tugev löögirusikas,” märkis 31-aastane rallipiloot.

Ott Tänak usub oma sõnul, et 2019. aastal on tal koos Martin Järveojaga üsna suur surve peal, et tulla maailmameistriks. Ilmselgelt on tiitli võitmine üks asi, kuid selle säilitamine järgmisel hooajal alati palju raskem, kuna kõik tahavad seda.

“Ma tean, kuhu ma kuulun, mis on meie ootused ning milleks oleme võimelised, mistõttu on tänavusele hooajale vastu minna hoopis rahulikum,” rääkis Tänak, lisades, et samal ajal saab ta väga hästi aru, kuivõrd palju peab ta endast eesmärgi saavutamiseks andma.

“Maailmameistritiitlit pole kunagi kerge võita, kuna selle saab hooaja lõpus ainult üks sõitja. Seega ei saa meie ülesanne lihtne olema, aga ma tean, et oleme heas meeskonnas ja meie ümber on tugevad abilised. Ma usun siiralt, et olen õiges kohas, kus enda eesmärk saavutada.”

Samas tunnistas Ott Tänak, et on elevil ja võidunäljasem kui eales varem. Eelmisel aastal ei õnnestunud tal maailmameistriks tulla, kuigi võimalused olid olemas. “Teame, et selle saavutamiseks peame targalt tegutsema,” oli Tänak enesekindel.

Print Friendly, PDF & Email