FC Kuressaare noormängija stipendiaadid on Rasmus Saar ja Oliver Rass

FC Kuressaare uued noormängija stipendiaadid on juba eelmisel aastal meeskonda esindanud Rasmus Saar ja Oliver Rass.

Klubi noortetöö juht ja tegevjuhi kohusetäitja Mario Pruul ütles, et valik oli lihtne. “Mõlemad mehed kuuluvad Eesti U19 koondisesse, nad on end tõestanud ja nad on olnud tublid,” lausus ta, lisades, et ega selles vanuses suurt konkurentsi olegi.

Samas avaldas Pruul lootust, et igakuine 400-eurone stipendium aitab noormeeste arengule kaasa ning innustab neid edaspidi veelgi isukamalt treenima ja meeskonna edu nimel väljakul endast veelgi enam andma.

Eelmisel hooajal 32 FC Kuressaare kohtumises kaasa teinud poolkaitsja Oliver Rass ütles, et tegu on väga meeldiva üllatusega. “Jalkat ma praegusel hetkel raha pärast ei mängi,” märkis ta. “Aga kindlasti on see stipendium boonuseks ja innustav oma mängu veelgi paremaks saamisel.”

Rasmus Saar tänas klubi stipendiumi eest ja ütles, et on õnnelik, sest väike sissetulek tuleb just jalgpalli mängides ning see aitab teda paljudes olukordades väljaspool jalgpalli. “See annab kindlasti lisamotivatsiooni, et endast väljakul Kure eest kõik anda,” lausus ta. “Eelmine hooaeg oli hetki, kus ma ei andnud mõnedes olukordades endast 100 protsenti. See hooaeg ei tohi nii juhtuda.”

Eesti jalgpalliliidu juhatus on töötanud välja projekti, millega soovitakse kodune meistriliiga muuta 2020. aastaks täisprofessionaalseks, toetada andekaid noori ja tugevdada klubide finantssuutlikkust.

Projekti kohaselt finantseerib EJL seni meistri- ja esiliigaklubides kaht mängijat kolmeaastase lepingu alusel. Esimesel aastal on toetus 400, teisel 500 ja kolmandal 600 eurot kuus. FC Kuressaares saavad tänavu 600 eurot Karmo Paju ja Maarek Suursaar ning 500 eurot Märten Opp ja Mairo Miil.

Print Friendly, PDF & Email