Disainiõpetaja läheb Kanadasse end täiendama (1)

MERIT KARISE ütles, et haridus- ja teadusministeeriumi stipendiumile kandideerima innustas teda aasta-paar küpsenud mõte, et tuleks aeg maha võtta ja õpilastega tehtud loovprojektid üle vaadata.
AHTI PAJU

Kuressaare ametikooli disaini õppesuuna õpetaja Merit Karise läheb sügisel Kanadasse Vancouverisse end täiendama ja disaini õpetamiseks ülesannete kogu koostama.

“Plaanin lugeda uurimistöid ja teooriaid, panna kirja oma meetodid ja ülesanded ehk kokkuvõttes kirjutada ise õpik või ülesannete kogu, mida olen otsinud, aga seni pole leidnud,” kirjeldas Karise.

Ülesannete kogu eesmärk on pakkuda õpetajatele ja õpilastele viise, kuidas olla loov väga lihtsate vahenditega, märgata ja kasutada õppimiseks võimalusi, mis on olemas keeles, kultuuris, kodukohas.

Karise rääkis, et tema plaan on minna sügisel Vancouveri Emily Carri kunsti- ja disainiülikooli. Kooli valikul aitasid teda kolleegid globaalse õpetajapreemia võrgustikust. Otsustavaks sai Vancouveri muusikaõpetaja ja kunstihariduse koordinaatori Mark Reidi soovitus valida just Emily Carri ülikool, mis on üks Kanada parimaid kunsti- ja disainiülikoole ning väga hea raamatukoguga.

“Kuna huvitun pärimuskultuurist ja selle võimaluste kasutamisest hariduses, siis meeldis Vancouveri juures mulle ka see, et seal asub Kanada peamine antropoloogia-
muuseum,” lisas Karise.

Merit Karise pälvis oktoobris üle-eestilise aasta kutseõpetaja ning Kuressaare ametikooli aasta õpetaja tiitli. 2015. aastal valiti ta miljonidollarilise hariduspreemia Global Teacher Prize viiekümne nominendi hulka. Ta on oma õpilastega edukalt osalenud paljudel rahvusvahelistel konkurssidel.

Haridus- ja teadusminister määras sel aastal esmakordselt haridusvaldkonna arengu ergutamiseks mõeldud stipendiume, millele said kandideerida Eesti üldhariduskoolide, kutseõppeasutuste ja lasteaedade õpetajad ning tugispetsialistid.

Stipendium annab õpetajatele vaba semestri, mida nad saavad kasutada näiteks koostööks ülikooliga, enesetäiendamiseks välisriigis, õppematerjalide väljatöötamiseks või hariduspoliitika kujundamiseks. Kuueks kuuks mõeldud stipendiumi sai tänavu kolm õpetajat: Merit Karise, Kristel Lempu ja Merike Saar. Järgmine stipendiumivoor kuulutatakse välja järgmise aasta septembris. Kokku antakse välja kuni viis stipendiumi suurusega kuni 11 000 eurot.

Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email