Vald läks kergliiklustee osas kohtus kompromissile (9)

Saaremaa vald nõustus Pärnu maakohtus SKA Inseneribürooga kompromissile minema ning tasuma neile Aste–Sauvere kergliiklustee projekteerimise eest 20 075 eurot ja lisaks maksma menetluskulud. Veel kevadel ei olnud vald inseneribüroo esitatud arvega päri ning ettevõte esitas vallalt tasu saamiseks kohtusse kiirmenetluse avalduse, millele järgnes kokkulepe.

Vaidlus käis selle üle, et inseneribüroo oli teinud kergliiklustee põhiprojekti, millega maanteeamet nõus ei olnud. Seda põhjusel, et vald plaanis teha kergliiklustee ühele poole põhimaanteed, maanteeamet soovis aga teist poolt. Inseneribüroo oli seisukohal, et nende töö on tehtud ja nad tahavad selle eest tasu.

Kohtus saavutatud kompromiss ütleb, et esmalt maksis vald eelmise aasta lõpus ära 11 000 eurot ning kui maanteeamet annab siiski vallapoolsele projektile kooskõlastuse, makstakse ülejäänud summa. Juhul kui juuni lõpuks 2019 pole vald kooskõlastust saanud, tuleb see summa projekteerijale ikkagi ära maksta.

Valla ehitusinsener Rait Pitk ütles Saarte Häälele, et projekteerijaga kompromissi saavutamine oli üks osa terviklikust lähenemisest, millega soovitakse sasipundar lahti harutada. Pitka sõnul on projekteerija teinud ka koostööd. Samas ei ole maanteeamet oma kooskõlastust veel andnud ning pole ka kindel, et see tuleb. “Tegeleme sellega, et vald ja maanteeamet jõuaksid ühisele arusaamisele olukorrast ja põhjustest, mis aja jooksul on kujunenud,” selgitas Pitk.

Vald on maanteeametile esitanud ka seisukohad, miks läänepoolsem trass on kulukam. “Vallavalitsus põhjendas seda riigiteede ristmiku ümberehitamise, tugimüüride, põrkepiirete, müratõkkeseinte rajamisega,” ütles Saarte Häälele maanteeameti planeeringute menetlemise talituse peaspetsialist Marek Lind. Amet palus vallal esitada vastavad murekohad plaanina, sest enne nende laekumist ei hakka maanteeamet otsust tegema.

Print Friendly, PDF & Email