ÜLESKUTSE: Aidake koguda Tõrise küla visuaalset mälu

MTÜ Eikla Piirkonna Külade Selts üks eesmärke on leevendada ühe põlise Saaremaa küla ajaloolise mälu hääbumist – et nii vanemad asukad kui ka uued kogukonda elama asujad teaksid, kuidas ammustest aegadest tänapäeva jõutud on. Kõik selleks, et ikka targemana olevikule ja tulevikule vastu sammuda.

Kohaliku Omaalgatuse Programmi tänavuses sügisvoorus positiivse otsuse saanud projekti “Tõrise küla. Ajaloost tänapäeva läbi liikuva pildi” raames on kavas koguda kokku põlise Saaremaa küla, Tõrise küla, ajalooline foto- ja filmimaterjal ning kaasa lööma on oodatud kõik, kel võib kodus leiduda mälumaterjali Tõrise küla kohta. Head ajaloolist materjali, mida pole üheski arhiivis, võib ju kodus olla kõigil.

Kogutud materjal on kavas töödelda ekraanil näitamiseks sobilikuks, teha huvitatuile kättesaadavaks ning mäluasutustele kogude täiendamiseks.

Pildi- ja filmimaterjali kogub ajalooekspert Ainar Õunpuu Tartu ülikoolist, kes külastab inimeste kodusid – nii saab koos vaadata, millist materjali vaja võiks minna ning kas see on midagi sellist, mida kogutu hulgas veel ei ole. Inimesed saavad oma mälestusi edasi anda ka suuliselt ning vajadusel neid siis andmekandjale salvestada.

Kui materjal koos, sorteeritud ja digiteeritud, alustab Heidi Raimla Tartu ülikoolist tehniliste töödega foto- ja filmimaterjali kaardile kandmiseks, esitlusformaati panemiseks ning lõpuks arhiveerimiseks.

Tänavu suvel toimub suur ühisvaatamine ja mõttevahetus välikinos (halva ilma korral klubis).

Kes leiab, et tal oleks, mida jagada, saab ühendust võtta Ainar Õunpuuga telefonil 53 365 159 või meiliaadressil ainar.ounpuu@gmail.com.

MTÜ Eikla Piirkonna Külade Selts

Print Friendly, PDF & Email