Sõrulased ei oska prügi sorteerida (20)

FOTO: Maanus Masing

Iide külavanem Luule Aadussoo (pildil) ei ole rahul Sõrve inimeste prügikäitlemise kultuuriga, sest prügi ei sorteerita ja pakendikonteinerisse pannakse sobimatuid asju.

Viimane kord oli rahulolematuseks põhjust paar päeva tagasi, kui Luule Aadussoo avastas pakendikonteinerist suure metslooma kondid. “No halloo! Mida sa, inimene, mõtlesid, kui nii käitusid?” kommenteeris ta. “Vaatasin, mis toimub, ja olin kergelt šokis. See pidi olema jahimees, kes need sinna pani, sest kondid olid korralikult lihast puhtaks tehtud. Nendele oleks võinud leida ju hoopis teise koha, kindlasti mitte selles konteineris.”

Aadussoo rääkis, et inimestel on kodus sorteerimiseks enamasti kilekott ja sinna sisse pakendeid ka üldiselt korjatakse. “Aga asjad lähevad valesti siis, kui oma prügi kollasesse konteinerisse peab hakkama panema,” leidis ta. “Seal tuleks need asjad ükshaaval konteinerisse panna, seepärast on lihtsam koos kotiga kõik rohelisse konteinerisse panna, kuigi see ei ole absoluutselt selleks mõeldud. Samas ei saa kollane konteiner kunagi täis.”

Luule Aadussoo sõnul inimestel tavalist prügi enam eriti palju ei kogune, pakendeid tuleb kõigil aga iga päev. Pakendite jaoks lisakonteineri tellimisel ei näe ta aga mõtet, sest selle äravedu läheks kallimaks, kuna tühjendus maksab 52 eurot ja rohkem maksma pole keegi nõus.

Print Friendly, PDF & Email