JUHTKIRI: Saarlase nimi kui kaubamärk (4)

Saaremaalt on pärit hulk inimesi, kes oma valdkonnas edu ja tuntust saavutanud. Olnud milleski ehk lausa esimesed, näiteks Saaremaal sündinud meresõitja, Antarktise avastaja Fabian Gottlieb von Bellingshausen. Kes väärivad seda, et nende nimi oleks laiemalt tuntud. Iseasi on aga see, kas nende nime peaks just kaubamärgina patenteerima.

Just seda soovib aga teha alkoholitootjana tuntud AS Liviko: kaitsta Bellingshauseni kaubamärki. Huvitav, mida tundnuks kuulus meresõitja ise, kui saanuks teada, et tema nimi kunagi napsupudeli sildilt vastu vaatab?

Mida arvaks kadunud Albert Uustulnd sellest, kui poest saaks osta temanimelist sarvesaia? Või August Mälk oma nimega õllest? Neilt suurmeestelt endilt seda enam küsida ei saa. Kindlasti oleks aga sajandi saarlaseks valitud Ivo Linnal arvamus selle kohta, kas teda rõõmustaks võimalus, et mõnekümne või rohkema aasta pärast rüübataks Ivo Linna viina. Ka Ott Tänak oskaks ehk midagi kosta selle kohta, kui näiteks kamajahupakke aitaks müüa tema pale ja nimi.

Print Friendly, PDF & Email