Soodustuse kasutamine tegi ravimiletid tühjaks (2)

Kuressaare Apteegi juht Maarja Vokk.
Foto: MAANUS MASING

Eelmise aasta lõpus otsustasid mitmed ravimisoodustuse saajad oma limiidi ära kasutada ning ostsid apteegid mõnest ravimist tühjaks. Päriselt abi vajanud patsiendid jäid tühjade pihkudega.

Kõige suurem probleem oli osa tromboosivastaste ravimitega, mis aasta lõpuks olid otsas kõigis Kuressaare apteekides. Saare Selveri Südameapteegi juhataja Merle Meola ütles Saarte Häälele, et sellist ostumahtu ei osanud keegi ette kujutada ning seega lõppesid ravimid ka hulgiladudes.

Kesklinnas asuva Kuressaare Apteegi juht Maarja Vokk selgitas, et ostumahtude suurenemise tekitas eelmise aasta algusest kehtima hakanud ravimihüvitise süsteem.

See tähendab, et kui inimene oli soodusretseptiga ostetud ravimite eest kalendriaasta jooksul maksnud üle 100 euro, hüvitati 100 eurot ületavast summast aasta lõpuni lisaks veel 50%. Kui ravimisoodustusega oli rohtusid ostetud 300 euro eest, hüvitati lausa 90%. Uuest aastast kõik soodussummad nulliti ning seega püüdsid inimesed kõik neile väljakirjutatud soodusretseptid enne aasta lõppu realiseerida. Merle Meola sõnul on selliste ravimite puhul soodustused suurusjärgus mitukümmend eurot.

Säärase “kavaluse” kohta arvas Meola, et see on kahe otsaga asi. Praegu osteti endale ravimeid mõneks ajaks ette, kuid see pikendab uuel aastal soodustuse summa täitumist. Samas tegi see korraliku karuteene neile inimestele, kel ravim kodus otsa lõppenud ja kes seda nüüd apteegist osta ei saanud. 

Tänaseks on apteekides ravimeid kõikidele soovijatele taas piisavalt.

 

Print Friendly, PDF & Email