Müügimahtude suurenemise tõttu vajatakse kalatöötlejaid (3)

UUDISTOOTED LÄÄTSALT: Kalatööstuse tootmisjuht Taavi Tamm kutsub saare naisi valmistama maitsvaid tooteid, sealhulgas ka uudistooteid heeringast, mis varsti tarbijaini jõuavad.
MAANUS MASING

Läätsa kalatööstusesse oodatakse juurde nelja kalatöötlejat. Ettevõtte juhtkond palub tööst huvitatud inimestel ühendust võtta niipea kui võimalik.

AS-i Läätsa Kalatööstus tootmisjuhil Taavi Tammel oli alanud aasta esimesel tööpäeval heameel esitleda firma uudistooteid. “Siin Multivaci pakendamisliinil on meie uudistoodetest suitsumaitseline heeringas, klassikaline heeringas ja heeringas tilliga. Kauplustesse pole need tooted veel jõudnud, aga kalasõpradel pole vaja pikalt oodata. Arvan, et veebruarikuu keskpaigaks on meil vajalikud kogused kaubandusvõrku, kõikidesse suurematesse kaubanduskettidesse saatmiseks valmis,” rääkis Tamm.

Kõik saavad tööga hakkama

Tootmisjuhi sõnul on saare naised oma oskusi tublide kalatöötlejatena juba ammuilma näidanud. Staažikate ja kogemustega töötlejate kõrvale vajatakse nobedate näppudega naisi juurde. Sest elu on näidanud, et naistele sobib see töö paremini.

“Kellelgi pole vaja karta, et ei saa hakkama. Töövõtted õpetame soovijale selgeks. Tähtis on, et Läätsale tööle tulijad tahaksid töötada üksmeelses kollektiivis ja neil peaks olema harjumus füüsilist tööd teha,” toonitas tootmisjuht.

Töömaht suureneb Tamme sõnul just Multivaci liini täismahus tööle rakendamisega. “Siia on meil vaja komplekteerida meeskond, kes igapäevaselt liinil tööle hakkab. Bussiliiklus Läätsaga on hea. Kuressaarestki käib meil inimesi tööl ja ka Sõrve kandist. Töökollektiivis on naisi, kelle tööstaaž ulatub üle paarikümne aasta. Enamik ongi staažikad töötajad. Tore, kui sellest saarlaste jaoks igipõlisest ametist oleksid ka noored huvitatud. Palga osas konkureerime kõigi teiste tootmisettevõtetega,” julgustab tootmisjuht ka nooremaid kalatöötlemises kätt proovima.

Täpsustuseks niipalju, et kalatöötlemisettevõttes rakendatakse nii tükitöö kui ka ajatöö norme.

“Oleme pidevalt uuendanud tehnoloogiat ja igal aastal väljastame tarbijate jaoks uusi tooteid. Ajaga peab kaasas käima, muidu ei saa. Maitsvate toodete valmistamiseks me toorainest puudust ei tunne. Atlandi heeringat ostame sisse. Kohalikest kaladest, kilust ja räimest teeme traditsioonilisi tooteid. Üks nõutavamaid on vürtsikilufilee, aga samuti ammusest ajast tuntud räim tomatis ja kilu tomatis ning räim koduses marinaadis ja kilu koduses marinaadis. Vinnutatud tooteid teeme ka, peamiselt kasutame selleks särge, tinti, lesta ja tuulehaugi,” rääkis Tamm.

Läätsa kalatööstuse toodete hulka kuuluvad ka erinevat tüüpi ja suurusega krevetid ning muud mereannid. Vahest on huvitav teada sedagi, et krevette imporditakse Kanadast, Fääri saartelt, Gröönimaalt, Islandist ja Taanist. Hoiutingimused tooraine ja valmistoodangu jaoks on head.

Töötingimustest rääkides tõi tootmisjuht esile, et tootmisruumid on avarad ja valgusküllased, seadmed nüüdisaegsed. Töötajate kasutada on vajalikud olmeruumid. Tööriided on tööandja poolt ja tervisetõendi eest maksab ettevõte. Töö on ühes vahetuses. Hommikul alustatakse kell 7 ja koju saavad töötajad kell 15.30.

Talvel isutab kala järele

Tootmismahtudest rääkides võib öelda, et pole erilist vahet, kas tegemist on suve- või talveajaga. “Võib siiski öelda, et talvel on vürtsikilu tootmine natuke mahukam. Suvel süüakse ehk liha rohkem ja kala vähem. Talvekuudel on nõudlus kalatoodete järele suurem. Nädalas saadame Tallinna poole teele mitu autokoormat oma tooteid,” rääkis Taavi Tamm.

Läätsa kalatööstuse emaettevõte on Hiiu Kalur. Kalatooted kannavad Kaluri kaubamärki. Põhiline toodang läheb ekspordiks. Peale Eesti turustatakse toodangut Lätti, Leetu, Lääne-Euroopa riikidesse, ka Inglismaale, Iirimaale, Saksamaale, Ukrainasse, Bulgaariasse ja mujale.

Kalatöötlejana tööd soovivatel inimestel on kandideerimiseks aega 1. veebruarini.

Print Friendly, PDF & Email