Majapõlengus hukkus inimene

TULEKAHJU kustutamise ja päästetöödega tegelesid Kuressaare, Kihelkonna ja Pihtla päästjad. Põleng likvideeriti kell 4.31.
Foto: IRINA MÄGI

3. jaanuaril kell 00.08 teatati häirekeskusele, et Kuressaares Talve tänaval põleb mansardkorrusega eramaja ning leegid ulatuvad juba katusest ja teise korruse akendest välja. Põlengus hukkus 48-aastane mees.

Kuressaare päästekomando operatiivkorrapidaja Reinar Ivanovi sõnul said päästjad info, et põleb kahekorruseline elumaja ja inimesed võivad majas sees olla.

“Päästjate kohale jõudes olid leegid teise korruse aknast väljas,” rääkis Ivanov. “Esmase teataja sõnade kohaselt märkas ta eemalt, et hoone teine korrus on leekides. Teada oli ka see, et hoones elavad inimesed sees. Sündmuskohale saadetud päästjad asusid kohe võimalikke kannatanuid ka otsima.”

Suitsusukeldumise varustuses päästjad sisenesid majja, kust leiti vanem naine, kelle kiirabi toimetas haiglasse. Hoone teiselt korruselt leidsid päästjad aga hukkunud mehe, kelle isik ei olnud päästjate tegutsemise ajal veel üheselt tuvastatud. Sellega tegeles edasi politsei ja hiljem selgus, et hukkunu oli 48-aastane mees.

Reinar Ivanov ütles, et tulekahju täpsema tekkepõhjuse selgitab menetlus, samuti selgub hiljem, kas hoones oli suitsuandur või mitte. Sündmuspaigale jõudnud päästjad häiresignaali ei kuulnud.

Päästeteenistusele oli 2. jaanuar Saaremaal töine. Kell 20.09 põles Silla külas puhastamata kütteseadme soojamüüris tahm. Päästjad tagasid hoone tuleohutuse ning õnneks tuli lõõridest kaugemale ei levinud.

Kell 21.06 teatati, et Kihelkonna alevikus paistab elumaja korstnast leeke. Päästjad nägid kohale jõudes tahmapõlengu tõttu korstnast väljalendavaid sädemeid. Pliidialune tehti puudest tühjaks ning maja ohustav tahmapõleng kustutati pulberkustutiga.

Kell 22.49 põles tahm kortermaja korstnas Valjala alevikus. Puud eemaldati koldest ning õnneks sumbus tulekahju ise ja lõõridest välja ei levinud. Ruumid tuulutati.


Kütteseadmeid puhasta kord aastas!

Päästjad tuletavad meelde, et kütteseadmeid tuleb puhastada ja hooldada piisava tihedusega, et oleks välditud tuleohtu põhjustavad ja kütteseadet kahjustavad tahmapõlengud.

Kohustuslik on kütteseadmeid puhastada vähemalt kord aastas. Eramajas peab selle töö ära tegema vähemalt kord viie aasta jooksul kutseline korstnapühkija.

Kui vahepealsel ajal korstnapühkijat ei kutsuta, tuleb hooldustööd ise teha. Kortermajas võib kütteseadmeid hooldada igal aastal ainult kutseline korstnapühkija. Oma töö tõenduseks väljastab korstnapühkija kirjaliku akti.

Print Friendly, PDF & Email