Koormuse vähendamisega ei nõustunud üks töötaja (27)

Seoses Saaremaa valla maaraamatukogude struktuurimuudatusega on omal soovil lahkumisavalduse esitanud Kärla raamatukoguhoidja, kes ei ole nõus täiskoha asemel edasi töötama poole kohaga.

“Kärlal jätkab täiskoormusega juhataja, kes ajutiselt võtab enda kanda ka ülejäänud 0,5 töökohta. Seal esialgu uut konkurssi veel ei korraldata. Teised on struktuurimuudatusega leppinud,” ütles vallavalitsuse kultuurinõunik Heli Jalakas.

Ta lisas, et 1. veebruarist lahkub seoses õppima asumisega Tallinnas ametist ka Tagavere raamatukogu juhataja. Tema koha täitmiseks kuulutatakse lähipäevadel välja konkurss.

Tagavere raamatukogus töötas aasta lõpuni ka maja perenaine, kelle vallavalitsus 28. detsembril vaid kolmepäevase etteteatamisega koondas. Vallavalitsus põhjendas koondamist töömahu muutumisega. Perenaise ülesannete hulka kuulusid Tagavere kunagises koolimajas asuva raamatukogu kütmine, koristamine ja maja ümbruse korrashoid.

Perenaisena töötanud viie lapse ema, kelle noorim laps on vaid aasta ja kolm kuud vana, oli ootamatust uudisest üllatunud. Tema järelepärimisele vastas vallavanem Madis Kallas, et koondamine oli igati õigustatud. “Saaremaa vallavalitsus tunnistab, et teavitamine seoses Saaremaa raamatukogude võrgu ümberkorraldamisega oleks võinud olla oluliselt operatiivsem,” nentis vallavanem Kallas.

Struktuurimuudatustega kaasnevad ka muudatused raamatukogude lahtiolekuaegades. Täna või hiljemalt esmaspäeval pannakse need üles nii valla kui ka Saare maakonna keskraamatukogu kodulehele.

Täpsustatud 4.01.2019: Tagavere raamatukogu perenaine töötas täiskohaga. 

Print Friendly, PDF & Email