Oriküla rallirajal läheb jälle kihutamiseks

MTÜ Saaremaa Ralli küsib Saaremaa vallalt Lääne-Saare piirkonna spordirahastuse 2019. aasta eelarvest 7500 eurot Oriküla paarisraja korrastamiseks.

MTÜ Saaremaa Ralli on sõlminud AS Leveliga viieaastase kasutuslepingu ja pannud paika plaanid sealses kompleksis erinevate autospordiürituste korraldamiseks ning sellel rajal saaksid ka noored harjutada sõitmist kinnisel rajal.

MTÜ juhatuse liige Villi Pihl ütles, et paarisrajal on võimalik läbi viia rahvaralli ja rallisprindi võistlusi ning muidugi ka Saaremaa ralli publikukatseid ja teisi üritusi. “Oriküla paarisraja korrastamisest saaksid kasu erinevad autospordiga tegelevad klubid,” märkis Pihl, kelle sõnul on sel teemal peetud nõu nii Saaremaa tehnikaspordi klubi kui ka Oti ralliklubiga.

Villi Pihl selgitas, et eeskätt vajab rajal korrastamist ülesõidukoht, mis tuleb ilmselt lahti võtta, ja sellele tööle kulub eeldatavalt palju vahendeid. Kindlasti nõuab aastaid kasutuseta seisnud rada ka uut kruuskatet.

“Plaanis on rada vähemalt Saaremaa ralliks valmis saada, kuid ei julge veel öelda, millisel kujul ja kuidas me seda teeme,” rääkis Pihl, lisades, et mõtteid on selles osas mitmeid ja erinevaid.

Viimati sõideti Saaremaa ralli populaarset Oriküla publikukatset 2008. aastal, hiljem ei ole seal mitmesuguste erimeelsuste tõttu sõita saanud.

Print Friendly, PDF & Email