IN MEMORIAM: Ingrid Tamm (19)

INGRID TAMM
20.01.1951 – 31.12.2018

Meie arstkonda on tabanud raske kaotus, on lahkunud meie hea kolleeg ja kaaslane dr Ingrid Tamm.

Dr Ingrid Tamm sündis 20. jaanuaril 1951 Elvas. Pärast keskkooli lõpetamist Elvas asus ta õppima Tartu ülikooli arstiteaduskonnas pediaatria erialal, mille lõpetas 1975. aastal lastearstina.

Oma elutöö tegi ta Saaremaal, töötades siin alates ülikooli lõpetamisest kuni oma lahkumiseni. 1976. aastal asus Ingrid Tamm tööle Kuressaare lastepolikliinikus. Alates 1997. aastast töötas ta perearstina, tema eriliseks armastuseks jäid aga alatiseks lapsed ja tegelemine lastehaigustega.

Dr Ingrid Tamm oli väga põhjalike ja laialdaste teadmistega, sügava analüütilise mõtlemisega ning praktiliste oskustega kolleeg. Olles äärmiselt töökas, kohusetundlik ja aus, võitis ta paljude patsientide lugupidamise. Hea suhtlejana, laia silmaringiga ning abivalmis inimesena oli ta hinnatud kaaslane kolleegide hulgas. Tundsime Ingridit kui opti­mistlikku, naeruhimulist ja rõõmsameelset inimest.

Arstitöö kõrval olid talle südamelähedased rahvatants, kangakudumine ja käsitöö, aed ja maakodu rajamine.

Ingrid Tamm oli kauaaegne Saaremaa Arstide Seltsi liige, aktiivne kaasalööja seltsi töös.

Südames hindas Ingrid kõrgelt kodu ja lähedasi. Tema peres kasvavad tütar ja kaks poega, üks lapselaps.

Mälestus Ingrid Tammest kui kogenud arstist, arukast kolleegist ja toredast kaaslasest jääb tema kolleegide ja patsientide südamesse.

Saaremaa Arstide Selts

Print Friendly, PDF & Email