Vaikimine hõbe, rääkimine kuld

Aasta viimases lehes toome ära valiku tsitaate, mis pärinevad meie lehes sõna saanud saarlastelt-muhulastelt.

“Liikmete seas on vaja väikest rahupiipu teha.” Visit Saaremaa uus juht Margit Kõrvits, SH 16.02.

“Kes ei taha joodik olla, sellel on kõige õigem lihtsalt alkoholi mitte juua.” Alkohoolikuid ravinud saarlasest psühhiaater Anti Liiv, SH 10.03.

“Korraga oleme tagasi “1944” eelses ajastus, sest eesti filmide rahastamine siirdub tagasi varasesse kiviaega.” Saarlasest filmistsenarist ja režissöör Ilmar Raag, SH 5.04.

“Abituuriumis kehalise kasvatuse ja riigikaitse tundides osalevad noored ei suuda täita norme, mida nende ees seisev üle kuuekümne aasta vanune õpetaja suudab.” Kaitseliidu Saaremaa maleva noorteinstruktor Raivo Paasma, SH 11.04.

“Minu jaoks on natuke segane, miks meil rahvuslooma, -lille, -lindu, -kala või -kivi tarvis on ja mida see peaks tähendama.” Mati Kaal, kauaaegne Tallinna loomaaia direktor, SH 25.04.

“Kuressaare Euroopa kultuuripealinnaks? Aga äkki prooviks kõigepealt Kuressaaret Eesti kultuuripealinnaks?” Saarlasest jazzmuusik Maria Faust, SH 4.07.

“Kassade juures käib tõsine andmine, et mitte öelda olelusvõitlus!” Kirjutab tihti Saaremaa vahet sõitev Uku Tampere elementaarse viisakuse puudumisest, SH 14.08.

“Lõdvalt ellu astujad täiendavad saamatute ja tühikargajate hulka, mis lõpptulemusena kajastub riigi edusammude pikkuses.” Mereajaloolane Bruno Pao, SH 4.09.

“Kõlab uhkelt, aga praegu võin öelda, et ma ei karda keda kuraditki. Siiski, kui järele mõelda – olen hakanud vanusega kõrgust kartma.” Saarlasest laulja Ivo Linna, SH 15.09.

“Praegu, kus kõik on ühte potti pandud ja otsustamine tsentraliseeritud, ongi näha, kuidas vallavalitsus ei hooma erinevate piirkondade vajadusi ja teenuste tase ei näita paranemise märke.” Andres Tinno, Saaremaa vallavolikogu liige, SH 1.10.

“Sõna “ei” on meie majas päris populaarne” Margo Kubjas, Saaremaa aasta isa, SH 10.11.

“See suund, et kõik teevad kõike, ei vii kuhugi. Tuleb taastada täiesti iseseisev uurimine ja iseseisev piirivalve.” Helmut Sääsk, endine Kuressaare politseiprefekt, SH 13.11.

“Seadusandlus ei tähenda sama, mis eetilisus – nii nagu seaduslikkus ei taga alati õiglust. Seevastu kutse-eetika juhib valikuid kogu sotsiaalvaldkonna töös!” Veronika Allas, Saaremaa puuetega inimeste koja juhataja, SH 13.12.

Print Friendly, PDF & Email