Sportlased meedia tähelepanu keskpunktis

Kui Saaremaa kipub jääma paljude eemaltvaatajate hinnangul Eestis ikka rohkem ääremaaks, siis spordis on saarlased paljudel aladel praegu sellisel tasemel, et üle-eestilises spordimeedias ollakse tõsiselt pildil.

Kui veel aastat viis-kuus tagasi ületasid Saaremaa sportlaste saavutused suure meedia künnise väga harva ja nimesid, keda mainiti, oli üksikuid, siis nüüd sõidetakse meie meeste tegemisi kajastama mitme maa ja mere taha ning kui nad võistlustelt saabuvad, on reporterid neil lennujaamas vastas.

Meie paremate võistluste vahendamiseks tuuakse Saaremaale teleülekandejaamad ja kohale sõidab spordiajakirjanduse koorekiht. Oma sportlike saavutustega on meie paremad pildis teles, elektroonilises ja pabermeedias.

Ott ikka tipus

Enim on tähelepanu keskpunktis muidugi autoralli maailmameistrivõistlustel absoluutsesse tippu kuuluv Ott Tänak, kelle võistlemist kajastavad otseülekandes erinevad telejaamad ja portaalid ning kelle võitudele pühendatakse ajalehtedes lehekülgi.

Ott Tänak

Tasapisi on tema varjus hakanud uudiskünnist ületama juunior WRC-klassis võistlev Ken Torn. Tasa ja targu toimetades on noormees ajanud oma asja ning loodetavasti saab ka tema mõne aja pärast võimaluse kontinendi kiireimate hulgas.

Ken Torn

Vääramatult on spordiuudiste esirinnas Saaremaa Võrkpalliklubi tegemised, sest meeskond mängib tasemel, kus tiitleid tuleb kui laudu saeveskist ning Eesti parima staatus on toonud ka kõrgendatud huvi.

Kui kusagil mängitakse finaali, siis kõlab reporterite huulilt ka Saaremaa. Nii on üsna loomulik, kui meeskonna võidukalt eurosarja mängult Taani Gentoftega koju jõudes peab kapten Siim Põlluäär Tallinna lennujaamas ajakirjanikele kommentaare jagama.

Siim Põlluäär

Kõige selle taustal on pildis ka meie paremad mängijad Hindrek Pulk ja Siim Põlluäär. Võetakse intervjuusid peatreener Urmas Talilt, mänedžer Hannes Sepalt ja abiks palgatud leegionäridelt. Üha enam on jutuaineks välismaal pallivate Timo Tammemaa, Keith Puparti, Kevin Saare, Karli Alliku ja Nette Peiti tegemised.

Hindrek Pulk

 

Timo Tammemaa

Spordikuningas jalgpall on aasta-aastalt võtnud üha rohkem meediaruumi ja veebruaris alanud hooaja kestel oli pildis ebakonventsionaalselt Premium-liigaga liitunud FC Kuressaare, kes oma jõududele tuginedes kõrgemas seltskonnas häbisse ei jäänud.

Otseülekanded mängudelt köitsid ekraanide ette ka neid, kes meeskonnast muidu suurt midagi ei teadnud. Ja kollasärkide tuules mängis end pildile väravakütt Sander Laht, kes koondise väravavahi Mihkel Aksalu kõrval isikuliselt kindlasti enim intervjuuvõimalusi sai.

Sander Laht

Kui jalgpall pidi olema kuningas, siis kuninganna on kergejõustik. Tõsi, sel aastal pälvis ainsana suuremat tähelepanu Tiidrek Nurme oma suurepärase sooritusega Euroopa meistrivõistluste maratonis, kuid sahinad käivad, et peagi on tema kõrvale sirgumas uued tegijad.

Tiidrek Nurme

Ratturid pildis

Kui tuli uudis, et Saaremaa spordikoolis avatakse treeningugrupp jalgratturitele, ei olnud tehtud valik samm tundmatusse. Profitasemel Israel Cycling Academy ridades mehetegusid tegev Mihkel Räim näitas, et viikingitel on võimalik ka sellel raskel spordialal tippu jõuda ning teleülekanded meie võistlustelt hoidsid ta ilusti pildil. Nüüd on elukutseliste ratturite ukse lahti löönud Groupama-FDJ meeskonnaga liitunud Karl Patrick Lauk  ja USA kontinentaal-profitiimiga Team Illuminate käed löönud Steven Kalf.

Mihkel Räim

 

Karl-Patrick Lauk

Või võtame korvpalli, kus meil selliseid eriti suure staare pole, kuid pildis on mehed ja naised ikkagi olemas. Enim saab meedias aega Rapla AVIS-e kapten ja koondislane Indrek Kajupank.

Indrek Kajupank

 

Raigo Kuusnõmm

Ja kindlasti on spordisaalides, staadionidel, maanteedel või metsaradadel juba harjutamas väike sportlasehakatis, kelle nimi meile veel midagi ei ütle, kuid kellest tulevikus kirjutavad ajalehed ning räägivad telejaamad ja portaalid.

Print Friendly, PDF & Email