Jõulukuul leidis uue kodu mitukümmend kassi

MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu hoolealustest kassidest on tänavu kodu leidnud kokku 202 kiisut, neist mitukümmend jõulukuul.

“See 202 kassi on tegelikult väga hea tulemus,” ütles turvakodu juhatuse liige Edit Annusver. “Iga aasta alguses on hirm, et kust me ometi järgmistele kassidele kodud leiame, kui eelmisel aastal nii paljud koju läksid, aga kojuminejate arv on aastast aastasse õnneks ainult tõusuteed läinud.”

Annusveri sõnul võetakse Saaremaa kassid kodudesse üle Eesti. “Meil on mandril hästi palju häid abilisi, nende seas nii hoiukodud kui ka inimesed, kes aitavad meie kasse reklaamida ja neile kodusid otsida,” rääkis Annusver.

Eesti maaülikooli veterinaarmeditsiini üliõpilaste seltsi eestvedamisel ehiti esimeseks advendiks Kuressaare kesklinnas pisike jõulupuu fotode ja kirjeldustega MTÜ hoole all olevatest kassidest. “Pärast kuuse püstitamist on kodu saanud mitukümmend kassi,” lausus Annusver.

Tema sõnul on kuusel rippuvad fotod n-ö vanade olijate pildid. “Neist sai koju Dändi, kes oli turvakodus olnud neli aastat,” rääkis Annusver. “Tema läks Hiiumaale ja arvan, et tema kohta leiti info ikkagi internetist.”

Annusveri sõnul elab turvakodus praegu 126 kassi, hoiukodudes aga 69.

 

Print Friendly, PDF & Email