Saaremaa kirjanikud on saarel popid (2)

Lõppev aasta on olnud väga tulemuslik Saare maakonnas elavatele kirjanikele või õigemini kirjutajatele, kes on raamatud valmis saanud hobi korras, põhitöö kõrvalt. Vähemalt saarerahva seas on oma kirjutajad popid ja raamatukogus peab end nende teoste laenutamiseks suisa järjekorda panema.

Saare maakonna keskraamatukogus Kuressaares on kõik kohalike kirjanike tänavu ilmunud raamatud tõeliste menukitena välja laenutatud, vahendas “Aktuaalne kaamera”. Kesk­raamatukogu osakonnajuhataja Ivi Veskimäe ütles, et Lembit Uustulndi “Avamere” järjekorras on praegu neli inimest ja Katrin Pautsi “Minu Muhumaa” on nii tahetud, et tavalise nelja eksemplari asemel tuli neid seekord tellida kümme.

Uustulnd on Eesti kirjandusmaastikul üldse praeguse seisuga eriline kirjanik ja lugejate jaoks popp mitte ainult Saaremaal. “Avamere puhul on tegu ses suhtes rariteediga, et Eesti kirjanduses merest kirjutajaid ma praegu peale enda kedagi ei teagi,” nentis Lembit Uustulnd ise.

Aarne Mägi andis oma eelmise raamatu välja enam kui 10 aastat tagasi ja tema seekordses loos piisab ehk mõningatest kohaviidetest, et Saaremaa lugejad poe raamatutest tühjaks ostaksid. Mehis Tulk on aga näide, kuidas ajakirjanikust sai ootamatult kirjanik. Lühikese aja jooksul on ta valmis kirjutanud kaks mahukat ja pikka eeltööd nõudnud Saaremaast pajatavat ajaloolist romaani.

Kuressaare Rahva Raamatu kaupluse juhataja Merike Jalakas ütles, et saarlaste jaoks on olnud produktiivne aasta. “Nii Uustulnd, Tulk kui ka Mägi on tulnud oma raamatutega just siin aasta teises pooles ja kõigil on väga hästi läinud,” tõdes ta.

Print Friendly, PDF & Email