Džinnitootja murdis sisse Rootsi alkoholimonopoli (4)

Lahhentagge kaubamärgi müüdav käsitöödžinn on detsembrist alates müügis Rootsi ainsas ja riigile kuuluvas alkoholipoodide ketis Systembolaget. Seni on selle kaupluse sortimendis Eestist vaid kaks Liviko toodet.

Lahhentagge kaasasutaja Tarmo Virki ütles, et oma toodangut Rootsi müüki saada ei ole lihtne. Selleks pead leidma õiged edasimüüjad, kes toote oma valikusse võtavad. “Õigete maaletoojate leidmine on pikk ja kulukas protsess. See kulutab tihtilugu rohkem närve ja kannatust kui otseselt raha,” rääkis Virki.

Esimesed kastid läksid tema sõnul Rootsi detsembris ja loodetavasti on Lahhentagge ka kaupluseriiulitel. Veebisortimendis on see igatahes juba üleval. Virki sõnul on saaremaine jook ka Rootsis premium-klassi kuuluv.

Tarmo Virki lisas, et tänaseks on neil maaletoojad Lätis, Leedus ja Rootsis. Seda ei ole tema sõnul pooleteise aasta kohta mitte vähe.

Systembolageti Soome sõsarasse nimega Alko Lahhentagge Tarmo Virki sõnul veel ülemäära aktiivselt ei püüdle. Jällegi on õigete inimeste leidmine keerukas protsess.

2019. aasta saab Lahhentagge jaoks olema märgiline. Nimelt avatakse tootmine Kuressaares.

Print Friendly, PDF & Email