Beebilõusta räpikontsert pani naabermaja värisema (55)

PIDUKOHA NAABER: Kristjan Kirss näitab, et kui vasakul asuvas Saaremaakeras korralik tümakas peale keeratakse, siis hakkab mõne meetri kaugusel asuv Lossi 19 korralikult värisema.
Raul Vinni

Kuressaare kesklinnas asuvas meelelahutusasutuses Saaremaakera eelmisel reedel toimunud saarlasest räppari Beebilõusta kontsert pani vaid mõne meetri kaugusel asuvas elumajas ja antiigikaupluses kõik rappuma. Politsei on valla antud loa ees võimetu.

Lossi tn 19 elava ja antiigikauplust pidava Kristjan Kirsi kannatus ei pidanud 22. detsembri varastel tundidel enam vastu ning ta kutsus naabermajas toimuva kontserdi tõttu politsei. Lausa kaks korda. See on tema sõnul viimastel kuudel üsna tavapärane olnud, et häirivast olukorrast tuleb politseid teavitada. Kirss lisas, et seekord ei olnud asi niipalju isegi valjus muusikas, kui just vibratsioonis. Seda olevat tunda olnud isegi Kirsi majast pargi poole jäävas järgmises elamus.

Beebilõusta kontserdi korraldamiseks oli vallavalitsus mõned päevad varem loa väljastanud. Sellel on kirjas, et reegleid järgides võib OÜ Saaremaakera ürituse korraldada ajavahemikul 21.12 kell 22.00–22.12 kell 05.00.

Politsei väljakutsete peale kohale ei sõitnud ja ametlikult keegi reeglite rikkumist mõõteriistadega tuvastamas ei käinud. Kirsi sõnul olevat politsei väitnud, et nemad ei saa midagi teha, kui vald on sellise loa andnud. Samas valla esindaja loa järgimist kontrollima ei tule.

Kristjan Kirss märkis, et Saaremaakerast kostuva müra peale on ta varemgi politsei kutsunud, samuti on käidud Saaremaakera korrale kutsumas.

Lisaks on tänavaäärne kiviaed tema sõnul tänuväärne koht ennast tühjendada soovivatele kodanikele. “Meil pole siin nutumüür, vaid pissimüür,” nentis Kirss. Meelelahutuskoha omanikega on ta püüdnud rääkida, olukorda lubatakse parandada, kuid järgmisel korral on kõik vanaviisi. Kirsi kogemus ütleb, et kui korralekutsumise peale muusika korraks isegi vaiksemaks keeratakse, siis tunni pärast pannakse taas helitugevust lisaks.

Kristjan Kirss lisas, et Saaremaakeras toimuva valguses on huvitav vallavanem Madis Kallase hiljutine tõdemus, et linnas olevat probleeme vaid baariga Uim.

Seda, et Saaremaakera pidude kärarikkust on vaja olnud talitsemas käia, kinnitas ka kõrvalasuva Arensburgi juht Terje Nepper. Samas nentis ta, et nende märkusi on arvesse võetud.

OÜ Saaremaakera esindaja Veiko Lember ütles, et vahejuhtum politseiga tõepoolest oli ning sellele ka reageeriti heli vaiksemaks keeramisega. Lember märkis, et ta ei saa midagi teha, kui inimene elab kesklinnas sellise koha peal. Ta lisas, et nad on Kirsiga asjast rääkinud ja ta on Kirsile ka kompensatsiooni pakkunud, kuid tulutult.

Abivallavanem Marili Niitsi sõnul oli Saaremaakerale ürituse loa andmine üsna erandlik juhtum. “Arvestades, et üritus kestis varahommikuni, oli see valitsuse jaoks kaalutlusotsus,” sõnas Niits kinnitades, et loa vallavalitsus tõesti andis.

Politsei piirkonnavanema Meelis Juhandi sõnul teatas tol õhtul üks ja sama isik kaks korda liiga valjusti mängivast muusikast. “Kuna avaliku ürituse korraldamise luba oli valla poolt antud kella 05.00-ni, siis jäi see politseile infoks ja politseipatrull sinna kohapeale ei sõitnud,” rääkis Juhandi. Ta selgitas, et korrakaitseseaduse kohaselt ei kohaldata keeldu müra ja valgusefektide suhtes, kui kohalik omavalitsus on selleks loa andnud.

Saaremaakeraga seoses on Juhandi sõnul selle aasta jooksul tulnud kaks teadet öörahu rikkumise kohta. Viimati novembris.

“Tookordsel üritusel valla poolt eriluba ei olnud, väljakutsele reageerinud politseinikud palusid muusika vaiksemaks panna ja seda ka tehti,” ütles Juhandi.

Print Friendly, PDF & Email