Jõululaps Helve Õnnis tähistab juubelit koos vanema õega

KAARTE MUUDKUI TULEB: Helve Õnnisel on tuttavaid mitmel pool raja taga. Sõbrannadelt Lätis ja Rootsis on õnnitluskaardid juba kohal, Ameerikast alles teel.
MAANUS MASING

Jõululaupäeval 80-aastaseks saav koolmeister Helve Õnnis on sel ajal traditsiooniliselt külas oma päev hiljem sündinud vanemal õel Helga Põllul, kel tänavu täitub juba 90. eluaasta.

Oma elutöö tegi Helve Õnnis Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumis. Kogu aeg seal matemaatikat õpetades, aga 1983. jaanuarist 2004. aasta kevadeni ehk üle 21 aasta ka direktorina.

Juubilar ütles Saarte Häälele, et meeldiva hetke on juba jõudnud talle pakkuda endine tööandja, täiskasvanute gümnaasium, kes õnnitles kunagist koolijuhti ja korraldas ka jõululõuna. Proua Helvel endal on aga traditsioon käia igal jõuluõhtul läbi Mustjala surnuaiast, Mustjala kirikust ja seejärel minna külla õele Helga Põllule, kellel on sünnipäev 25. detsembril. “Ema ütles selle kohta ikka, et õde lasi kirikus veel ära käia, aga mina enam ei lasknud,” muigab juubilar.

Proua Helve ütleb, et jälgib jätkuvalt seda, mis meie hariduselus toimub, aga üha laienev digitaliseerimine kipub tema jaoks kaugeks jääma. Samas jätkab ta praktiseerimist matemaatikaõpetajana. Küll mitte koolis, vaid soovijatele järeleaitamistunde andes. “Mõni nädal pole ühtegi, mõnel nädalal aga on kaks või kolm,” sõnab ta.

Juubilar on oma eluga Kuressaare kesklinna korteris igati rahul. Kauplus, kirik ja kultuurikeskus ühes raamatukoguga on käe-jala juures. “Ma pole eluaeg saanud nii palju lugeda kui praegu,” kiidab ta. Nõndasamuti on aega kontsertidel käia, mis ise laulmisega tegelenud proua Helvele väga südamelähedased. Natuke saab kootud ka, aga käed tahavad aina rohkem puhkamist saada.

Õnnitluskaartidest rääkides nendib juubilar, et nende peal on läbi aastate sünnipäeva- ja jõulusoovid ikka koos olnud. Ja saabuvate kaartide hulk ei ole vähenenud.

Print Friendly, PDF & Email