Tapmises kahtlustatud mees osutus süütuks (61)

Saarte Hääle andmetel vabastati täna hommikul vahi alt 31-aastane mees, keda esialgu kahtlustati 8. detsembri öösel Kuressaare südalinnas toimunud tapmises.

„Politsei ja eksperdid on teinud intensiivset tööd ning tänaseks on ära langenud kahtlus, et noaga lööjaid oli kaks. Vahi alla jääb 33-aastane mees, keda kahtlustame mõlemas tol ööl toime pandud raskes kuritöös,“ ütles prokurör Rainer Amur.

Traagilise lõpuga sündmuste ahel algas 8. detsembril kella kahe paiku öösel Tallinna tänaval Kodulinna lokaali ees, kui 33-aastane Jaan ründas noaga ühte pidutsejat. 39-aastane purjus mees oli lokaalist välja aetud ja neil tekkis õues tüli. Jaanile ei olnud see esimene kord tüli terariista abil lahendada. Noalöögi ohver viidi kiirabiga haiglasse ja kiirabitöötajad kutsusid poole kolme paiku politsei.

Jaan (33) ja koos temaga Renno (31) liikusid sel ajal umbes poolsada meetrit Torni tänavale striptiisiklubi juurde. Teadmata on, kes klubi aknaklaasi lõhkus, kuid Jaanil tekkis sel teemal perenaisega sõnavahetus. Kui see valjenes ja Jaan inetusi ütles, sekkus perenaise kaasa Sulev Kallavus. Tekkis rüselus, kus välkus nuga. Nelja südamesse suunatud noahoobi tagajärjel langes Kallavus surnult maha. 

Päästeametis juhtivinspektorina töötanud Sulev Kallavus sai reedel 52-aastaseks ja ta oli abikaasa ja hõimlastega parasjagu tulnud sünnipäeva tähistamast.

Laupäeva hommikul pandi käed raudu Jaanil ja temaga koos olnud Rennol. Kui algses teavituses ei olnud politsei ja prokuratuur kindlad, kumb meestest oli tapmise taga, siis pühapäeval viidati nooremale mehele. Tegelikult selgus uurimise tulemusel, et noahoope jagas Jaan. Sestap langes ära vahistamise vajadus ning teine mees lasti neljapäeva hommikul koju. 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email