Saarlaste uhkus: Eha Ennemuist ja Aare Rüütel (1)

AEGA KÕIGI JAOKS: Kahtla lasteaias müttasid (vasakult) Elerin Nöör, Roosi Koppel, Eha Ennemuist ja Remy Pauline Kavanagh eile lumememmesid ehitada.
MAANUS MASING

“Seitsmeste uhkus 2018” tunnustab traditsiooniliselt aasta lõpus elupäästjaid, külasädemeid, loomakaitsjaid, õpetajaid ja teisi Eesti elu hoidjaid. Saaremaale on tulemas koguni kaks tunnustust.

Koguni seepärast, et ühtekokku on tunnustusi tänavu seitse ja kui kaks neist tulevad Saaremaal elavatele inimestele, on see suur asi. TV3 “Seitsmeste” ja Inbanki eestvedamisel läbiviidav tänuprojekt tunnustab inimesi, keda rahvas on eriliste tegude eest teistele eeskujuks seadnud. Saaremaal on teistele suureks eeskujuks Saareküla ja Saaremetsa külavanem Eha Ennemuist ja kadunud inimeste otsingutele pühendunud Aare Rüütel.

“Need on inimesed, kel on soe süda, kuldsed käed ja säravad silmad ning kes on meile kõigile eeskujuks ja inspiratsiooniks,” ütles “Seitsmeste uhkuse” saatejuht ja produtsent Annely Adermann.

Tänavu kutsuti tublidest inimestest teada andma novembri alguses ja rahvas reageeris aktiivselt – üle saja vihje saabus erinevatest Eesti nurkadest juba paari esimese nädala jooksul. Adermanni sõnul esitati tänavu tunnustamiseks tavalisest rohkem külasädemeid ehk kohaliku elu edendajaid. “Lõpuks ongi just nimelt külasädemed need, kes meie elu edasi viivad ja argipäeva sära loovad. Imetore, et seda on märkama hakatud!”

Eha Ennemuisti jaoks oli tunnustus väga suur üllatus. Tema on veendunud, et märgatud ja tunnustatud pole üksnes teda, vaid ka nende kogukonda. “Algul tekitas see natuke paanikat, aga see on ääretult tore ikkagi,” kinnitas alati rõõmsameelne Eha.

Sama suure üllatusena tuli tunnustus ka Aare Rüütli jaoks. “Mul on hea meel selle juures öelda, et see on kõigile sadadele vabatahtlikele, kes koos minu juhitava sihtasutusega kadunud inimesi otsida aitavad,” nentis ka tema, et tunnustus pole ainuüksi talle.

“Teiseks, läbi avalikult tunnustamise on mul võimalik jagada inimestega mõtet, kui oluline on elus teha asju oma südame kutsel, aru saades, mis on elamise mõte ja julgedes seda teha, raskustest end iga kord jälle püsti ajades ja mitte alla andes.” Rüütli sõnul on tal väga hea meel, kui ta on kellelegi eeskujuks.

Kõigist eeskujudest valminud lood jõuavad pühapäeval, 30. detsembril kell 19 TV3-s algavasse erisaatesse “Seitsmeste uhkus 2018”.


Tõeline külasäde ja pühendunud hing

Eha Ennemuist on tõeline külasäde. Ehata poleks külad pooltki need, mis praegu, sest Kahtla lasteaia õpetajana töötaval energilisel daamil jätkub aega kõigeks – ta juhib külaseltsi ja annab koos abilistega välja külalehte, korraldab iga viie aasta tagant külakokkutulekuid, lisaks hoiab elus ka suguvõsakokkutulekuid ning korraldab Saareküla lastekodu kokkutulekut. Eha organiseerib ka Sulle-Mulle laata. Eha algatusel tehti külale külaplats, mis asub Luhinaranna sadama juures ja seal peetavatel pidudel on tavaline, et Eha võtab välja akordioni, jagab laiali laululehed ja mängib hoogsaid lugusid.

Aare Rüütel

Aare Rüütel (fotol) on SA Kadunud juhatuse esimees, kes on üdini pühendunud. Juba üheksa aastat on Aare võtnud oma südameasjaks kadunud inimeste otsimise. Veel paari aasta eest pöörduti sihtasutuse poole viimases hädas, kui mujalt abi leida ei loodetud. OPEROG ehk Operatiivne Otsingugrupp on sihtasutusega liitunud vabatahtlikud otsijad, kes aitavad leida teadmata kadunuks jäänuid. Otsimisteate saab üle Eesti enam kui 5300 vabatahtlikku otsijat.

Print Friendly, PDF & Email